Ericsson dostarczy mobilne moduły LG Electronics

Ericsson dostarczy mobilne moduły LG Electronics

Ericsson został dostawcą mobilnych modułów szerokopasmowych opartych na HSPA

Netbooki i notebooki LG Electronics będą zawierać mobilne moduły szerokopasmowe firmy Ericsson począwszy od trzeciego kwartału 2008 r.


HSPA zapewnia bezprzewodowe doświadczenie dostępu poziomu DSL z zapewnieniem prawdziwej mobilności. Na świecie istnieje w tej chwili ponad 207 komercyjnych sieci HSPA, obsługujących ponad miliard abonentów.

,,Jesteśmy podekscytowani perspektywą współpracy z LG Electronics, dzięki której damy konsumentom i użytkownikom biznesowym swobodę i elastyczność w dostępie do Internetu w sposób przez nich pożądany, gdziekolwiek będą" - powiedział Mats Norin, wiceprezes Mobile Broadband Modules firmy Ericsson. ,,Ericsson cieszy się, że został wybrany na dostawcę mobilnych modułów szerokopasmowych dla netbooków LG Electronics, stanowiących segment, dla którego przewiduje się szybki wzrost".

Mobilne moduły szerokopasmowe firmy Ericsson zapewniają użytkownikowi końcowemu proste i efektywne kosztowo rozwiązanie szerokopasmowego dostępu w ruchu. W pełni zintegrowany i zoptymalizowany do pracy z notebookiem, wbudowany mobilny moduł szerokopasmowy zapewnia najwyższą wydajność pobierania i wysyłania danych i zużywa mniej energii akumulatora. Wykorzystując własną technologię układów HSPA, ekonomię skali oraz wieloletnie związki z operatorami, Ericsson może zaoferować bardzo konkurencyjne rozwiązanie mobilnego modułu szerokopasmowego, które pomoże w dalszym rozwoju masowego rynku szerokopasmowych usług mobilnych.

Prognozy dotyczące rynku pokazują, że w roku 2011 sprzedawanych będzie rocznie około 200 milionów notebooków; Ericsson przewiduje, że 50 procent z nich będzie wyposażonych we wbudowany mobilnych szerokopasmowy moduł HSPA. Użytkownicy coraz powszechniej będą mogli korzystać z mobilnych połączeń szerokopasmowych, polegając na obietnicy zapewnienia usług w pełni szerokopasmowych, co oznacza dostęp o każdym czasie, z każdego miejsca i z każdego urządzenia.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie