Ericsson wygrywa kontrakt w Luksemburgu

Ericsson wygrywa kontrakt w Luksemburgu

Ericsson został wybrany przez wiodącego operatora w Luksemburgu, P&T Luxembourg (P&T) jako dostawcę krajowej sieci dostępowej WCDMA/HSPA

Sieć dostępowa WCDMA/HSPA ma zastąpić istniejące rozwiązanie. Umożliwi to abonentom ruchomego LUXGSM P&T korzystanie z najnowszych mobilnych usług szerokopasmowych o dużej prędkości przesyłu danych. To pierwszy kontrakt, jaki operator P&T Luxembourg przyznał firmie Ericsson.


Na mocy sześcioletniej umowy Ericsson dostarczy sieć dostępową WCDMA obejmującą funkcjonalność HSPA (High-Speed Packet Access). To usprawni działanie mobilnych usług szerokopasmowych LUXGSM i umożliwi osiąganie szczytowych prędkości do 7.2Mbps, co stanowi maksymalną szybkość, jaką zapewniają obecnie komercyjne urządzenia abonenckie HSPA. Kontrakt obejmuje również wdrożenie i integrację sieci oraz usługi wsparcia.

HSPA firmy Ericsson zapewnia duże szybkości przesyłu danych, zwiększa pojemność sieci i obniża czasy reakcji na usługi interaktywne. Kontrakt ten zwiększy powszechną dostępność najnowszych mobilnych usług szerokopasmowych o dużej szybkości w całym Luksemburgu i zapewni abonentom LUXGSM dostęp do szerokiego asortymentu innowacyjnych usług. Odnowienie sieci radiowej 3G rozpocznie się w pierwszym kwartale 2009 roku.

Jean-Marie Spaus, dyrektor zarządzający ds. działalności telekomunikacyjnej P&T Luxembourg stwierdza: "P&T Luxembourg był pierwszym operatorem, który wprowadził komercyjne usługi UMTS w Luksemburgu już w roku 2003. Obecnie jesteśmy przejęci wprowadzeniem naszej wspaniałej sieci ruchomej LUXGSM na następny poziom technologiczny. Po prawidłowo przeprowadzonym procesie RFQ wybraliśmy firmę Ericsson, która jest światowym liderem rynku w tej dziedzinie i która zapewni nam bezproblemowy i efektywny rozwój naszych ruchomych usług szerokopasmowych o wysokiej szybkości przesyłu. Cieszymy się na tę nową współpracę i jesteśmy zaangażowani w dostarczanie najlepszych technologii i usług naszym klientom poprzez naszą filię LUXGSM, wiodącego dostawcę usług ruchomych w Luksemburgu."

Jean-Marc Engels, prezes Ericssona na Belgię i Luksemburg twierdzi: ,,Jesteśmy zaszczyceni faktem wyboru nas przez P&T Luxembourg (P&T) na dostawę sieci WCDMA/HSPA. Zaawansowana technologia Ericssona znacząco zwiększy pojemność sieci i pozwoli P&T Luxembourg oferować klientom mobilne usługi szerokopasmowe o wysokiej szybkości przesyłu w każdym miejscu i w każdej chwili."

Poprzez wiele dodatkowych ciągłych wdrożeń Ericsson zasila 113 z 232 komercyjnych sieci HSPA, wdrażanych na całym świecie.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie