EUTELSAT rozszerza sieć dystrybucyjną usługi TOOWAY

EUTELSAT rozszerza sieć dystrybucyjną usługi TOOWAY

Eutelsat Communications podpisuje kolejne umowy na dystrybucję szerokopasmowej usługi satelitarnej.

Realizacją kontraktów zajmie się spółka Skylogic - jednostka Eutelsat odpowiedzialna za usługi szerokopasmowe. Jak dowiedział się przedstawiciel firmy TS2 Technologie Satelitarne, są już gotowe umowy z dystrybutorami na terenie Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii i Szwajcarii.


Pomimo znacznego rozwoju technologicznego, jaki dokonał się w ostatnich latach, nadal wiele regionów w Europie znajduje się na obszarach pozbawionych infrastruktury naziemnej. Aktualnie około 20 milionów gospodarstw domowych w całej Europie nie ma dostępu do sieci kablowych lub systemu ADSL. Do roku 2010 liczba ta ma zmniejszyć się do 17,5 milionów. Firmy Eutelsat i ViaSat stworzyły nową usługę dwukierunkowego dostępu do szerokopasmowego Internetu przez satelitę.

Tooway(TM) to niedroga usługa szerokopasmowego dostępu do Internetu nowej generacji przeznaczona dla klientów indywidualnych. Koszt urządzeń abonenckich jest wielokrotnie niższy od ceny tego typu terminali w wersji korporacyjnej. To także idealne rozwiązanie dla użytkowników korzystających z wolnych połączeń z Internetem w miastach oraz dla klientów indywidualnych na obszarach wiejskich w Europie.

Tooway(TM) bazuje na dwukierunkowej, szerokopasmowej technologii satelitarnej SurfBeam(R) DOCSIS(R) firmy ViaSat. W odróżnieniu od innych usług internetowych działających w oparciu o infrastrukturę satelitarną, system ten nie wymaga łączy kablowych ani linii telefonicznych. System SurfBeam(R) został uruchomiony z sukcesem w Ameryce Północnej, gdzie przez 3 lata uruchomiono ponad 400.000 terminali.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie