Facebook dla biznesu ruszy już w 2016 roku

Facebook dla biznesu ruszy już w 2016 roku

Po kilku miesiącach testowania i ulepszania swojego najnowszego projektu- programiści z Facebooka przygotowali nową odmianę swojego portalu społecznościowego, która zadebiutuje w 2016 roku. Tym razem gigant społecznościowy postara się stworzyć platformę dedykowaną przedsiębiorstwom pod nazwą "Facebook at Work".

Bez wątpienia portale społecznościowe zmieniły oblicze komunikacyjne świata i sam Facebook może pochwalić się 1,5 miliarda aktywnych użytkowników. Nic więc dziwnego, że firma postara się odmienić swój wizerunek wchodząc na bardziej profesjonalny poziom.

W podobny sposób na sektor biznesowy miała już wpłynąć współpraca Microsoftu z Salesforce, ale pierwsze wyniki nie są zbytnio obiecujące. W podobny sposób planuje rozszerzyć swoje portfolio portal LinkedIn i ma na spore szanse na sukces, więc inżynierowie od Marka Zuckerberga będą musieli zaprezentować coś naprawdę dobrego i przede wszystkim łatwego w użyciu.

Platforma testowana jest od prawie roku przez takie firmy jak Heineken, Club Med, czy Royal Bank of Scotland, a także wiele innych (ponoć 60 000 przedsiębiorstw aplikowało do testów, a z nich ostatecznie wybrano 300). Facebook at Work na początku dostępny będzie jedynie dla firm, ale niewykluczone, że z czasem będą mogli z niego skorzystać także klienci indywidualni. Użytkowanie codzienne ma wyglądać podobnie jak w tradycyjnej odsłonie, tylko kontaktami mają być nasi współpracownicy i znajomi z branży. Dodatkowo jednak mają być dostępne wyspecjalizowane narzędzia (np. praca zespołowa przy konkretnym projekcie), a niektóre z nich będą płatne kilka dolarów (np. narzędzia analityczne czy służące do obsługi klientów).

Całość podsumował przedstawiciel projektu, Julien Codorniou w stanowisku: "Podstawowym założeniem Facebook'a w pracy jest fakt, że lepszy kontakt w miejscu pracy to bardziej wydajna współpraca".

Zapowiada się więc bardzo ciekawe rozwiązanie, które być może pomoże oddzielić korzystanie z portali społecznościowych do celów prywatnych i służbowych.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie