Facebook inside Xperia

5 maja 2011 r., Londyn, Wielka Brytania - Sony Ericsson oferuje użytkownikom najnowszej linii smartfonów Xperia(TM) nowe, ekscytujące doświadczenia korzystania z portali społecznościowych. Z uwagi na to, że ludzie coraz częściej używają smartfonów, aby błyskawicznie skontaktować się z przyjaciółmi, aplikacja "Facebook(R) inside Xperia" ułatwi im to, integrując połączenia społecznościowe w całym telefonie. Zapewniając natychmiastowy dostęp do portalu Facebook z najczęściej używanych obszarów telefonu (takich jak galeria zdjęć, odtwarzacz muzyczny, książka telefoniczna i kalendarz), Sony Ericsson umożliwił użytkownikom nowej linii smartfonów Xperia(TM) o wiele łatwiejsze niż dotychczas dzielenie się treściami i zamieszczanie komentarzy na Facebooku.

Pośród nowych, godnych uwagi możliwości oferowanych przez telefony Xperia(TM) warto wskazać też na innowacyjne doświadczenie muzyczne powiązane z portalem społecznościowym. Jeżeli znajdziesz nowy utwór lub będziesz słuchać ulubionej muzyki, możesz kliknąć "Lubię to" bezpośrednio z odtwarzacza muzycznego, a utwór ten zostanie automatycznie opublikowany na Twojej "tablicy" na profilu facebookowym, bez potrzeby otwierania aplikacji Facebook. Będziesz mógł także śledzić utwory muzyczne i filmy wideo, które polecili Twoi przyjaciele lub na które kliknęli "Lubię to" albo pozostawili komentarz na serwisach takich jak YouTube i Spotify.


Poza muzyką, integracja portalu Facebook z galerią multimediów w smartfonach Xperia(TM) zapewni ci także lepszy dostęp do zdjęć. Teraz wystarczy jedno kliknięcie na ekranie głównym telefonu, żeby się do nich dostać. Zostaje również wprowadzona możliwość wyboru opcji "Lubię to" i dodawania komentarzy do zdjęć. Ponadto, książka telefoniczna Xperia(TM) będzie miała charakter portalu społecznościowego bardziej niż kiedykolwiek przedtem, ponieważ przy każdym kontakcie znajdą się zainteresowania i zdjęcia Twoich przyjaciół. Również kalendarz telefonu będzie zawierał daty urodzin Twoich przyjaciół, abyś nigdy nie zapomniał złożyć im życzeń w tym dniu.

Stephan Croix, Head of Marketing Partnerships w Sony Ericsson powiedział: "Korzystanie z mediów społecznościowych za pośrednictwem smartfonów jest obecnie częścią codzienności. Firma Sony Ericsson usprawniła integrację portalu Facebook z telefonem w urządzeniach z serii Xperia(TM), aby móc natychmiast przekazać odbiorcom unikalne, rozrywkowe doświadczenie - takie, które może stać się ich udziałem jedynie za pośrednictwem smartfona Xperia(TM). Sony Ericsson ściśle współpracuje z portalem Facebook, aby proces integracji ciągle ewoluował i aby użytkownicy stale mieli możliwość interakcji pomiędzy ich ulubionymi kanałami mediów społecznościowych a smartfonami."

Henri Moissinac, Head of Mobile Business w Facebook powiedział: ,,Sądzimy, że urządzenia mobilne stanowią idealne środowisko do przeżywania bogatych doświadczeń społecznościowych. Firma Sony Ericsson stworzyła możliwości, które zapewnia "pełne zanurzenie" w portalu Facebook przy wykorzystaniu smartfonów Xperia(TM). Wierzymy, że ludzie będą uwielbiali to nowe, intuicyjne rozwiązanie".

Zintegrowane funkcje dzięki aplikacji "Facebook inside Xperia(TM)"
o    Natychmiastowa możliwość dzielenia się utworami, które "lubisz" z twoimi przyjaciółmi
o    Całościowy i kompleksowy proces obsługi mediów społecznościowych i muzyki: "Lubię to", "Udostępnij", a także kupowanie utworów
o    Łatwe podglądanie czego słuchają i co oglądają przyjaciele
o    Albumy i zdjęcia z Facebooka zintegrowane z aplikacją galerii Xperia(TM)
o    Oglądaj publikowane przez przyjaciół zdjęcia, zainteresowania i linki do ich profili w książce telefonicznej twojego smartfona Xperia(TM)
o    Wydarzenia z Facebooka zostaną zsynchronizowane z kalendarzem Xperia(TM)
o    Powiadomienia z Facebooka pojawią się nawet przy nieaktywnym ekranie, aby zapewnić, że użytkownicy nie przeoczą żadnego nowego komentarza

Obecni użytkownicy smartfonów Xperia(TM) arc oraz Xperia(TM) PLAY otrzymają teraz dostęp do nowych zintegrowanych funkcji poprzez aktualizację swojego oprogramowania. Nowe smartfony Xperia(TM) mini oraz Xperia(TM) mini pro - ogłoszone w dniu dzisiejszym - będą posiadały fabrycznie zainstalowaną aplikację "Facebook inside Xperia". Inspirując się pierwszą, bardzo udaną, serią telefonów "mini" opracowano te właśnie innowacyjne smartfony wypełnione po brzegi funkcjami, wyposażone w procesor 1 GHz Qualcomm Snapdragon(TM) i działające na najnowszej platformie Google Android - Gingerbread 2.3.

Aplikacja "Facebook inside Xperia" będzie dostępna we wszystkich telefonach Xperia(TM), na wybranych rynkach, od drugiego kwartału 2011 r. Smartfony Xperia(TM) mini i Xperia(TM) mini pro będą dostępne od trzeciego kwartału 2011r.


O firmie Sony Ericsson:
Sony Ericsson w październiku 2011 rok będzie obchodzić dziesiątą rocznicę powstania spółki joint venture pomiędzy firmami Sony i Ericsson. Przez lata działalności firma łączyła najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii komunikacyjnych ze światem rozrywki. W rezultacie powstała linia  Xperia(TM)- ,,najbardziej rozrywkowe smartfony"  na rynku telefonów komórkowych. Siedziba główna Sony Ericsson mieści się w Londynie, a działy marketingu i sprzedaży są w większości krajów świata. Fabryki produkcyjne znajdują się  w Chinach, natomiast centra rozwoju produktów są w Chinach, Japonii, Szwecji i Dolinie Krzemowej w Kalifornii.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie