Facebook udostępnił Slingshot, alternatywę dla Snapchata

Facebook udostępnił Slingshot, alternatywę dla Snapchata

Tak jak mówiły niedawne plotki, Facebook udostępnił aplikację Slingshot będącą drugą już odpowiedzią na coraz większą popularność Snapchata, o czym donosi portal  The Verge . Poprzednie przedsięwzięcie o nazwie Poki okazało się klapą. Czy tym razem inżynierom pracującym dla Marka Zuckerberga poszło lepiej? Tego dowiecie się w dalszej części artykułu.
 
 
  
 
Slingshot, podobnie jak Snapchat, pozwala na przesyłanie obrazków z opcjonalnymi podpisami czy rysunkami, które przepadają po otwarciu. Gdzie więc różnice? Już na etapie odbierania takich wiadomości - aby zobaczyć obrazek od znajomego, musimy najpierw sami coś wysłać. Osobiście uważam, że to kiepski pomysł - skończy się na wysyłaniu byle czego, a w efekcie powrocie do Snapchata, gdzie nie ma tego typu utrudnień.

Co ważne, Slingshot nie wymaga posiadania konta na Facebooku - rejestrujemy się podając jedynie numer telefonu (używanego do przesłania hasła z hasłem jednorazowym), nazwę użytkownika oraz nazwę wyświetlaną.

Program jest dostępny za darmo w  App Store  oraz  Google Play , przy czym nie w Polsce (normalne w wypadku nowych aplikacji od Facebooka, które są swego rodzaju eksperymentem). U nas trzeba się więc uciekać do korzystania z amerykańskiego konta w pierwszym wypadku lub APK Downloadera w drugim.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie