Facebook zapowiada swój czytnik wiadomości o nazwie Paper

Facebook zapowiada swój czytnik wiadomości o nazwie Paper

Od jakiegoś czasu po sieci krążyły plotki o planach udostępnienia własnego czytnika wiadomości przez Facebooka. Jak informuje portal  The Verge , w czwartek zostały one potwierdzone - firma oficjalnie przedstawiła światu aplikację Paper, która ma przede wszystkim umożliwiać przeglądanie Facebooka w zupełnie nowy sposób i pozwolić się skupić przede wszystkim na czytaniu postów i oglądaniu zdjęć.
 
 
W jaki sposób? To bardzo proste - nie będzie pozwalała na nic więcej - w Paper uzyskujemy dostęp jedynie do naszego News Feeda i możliwości publikowania wpisów lub zdjęć (tworzonych w zupełnie nowym edytorze). Nic więcej. Wszystko to opakowane w całkiem efektowny interfejs będący czymś w rodzaju połączenia Cover Feed z Facebook Home oraz aplikacji Flipboard. Paper będzie również oferował podzielenie zawartości na osobne sekcje zawierające różne kategorie (np. wiadomości ze świata) pozwalające nam odkryć trochę nowych treści.

Premiera programu jest przewidziana na poniedziałek 3 lutego. Niestety, przynajmniej na razie, aplikacja Paper ma być dostępna tylko dla iPhone'a w Stanach Zjednoczonych (oczywiście pobranie jej nie będzie stanowiło u nas problemu, wystarczy założyć sobie darmowe konto w amerykańskim App Store i na chwilę się na nie zalogować). 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie