Flipboard dla smartfonów z BB10.2 już wkrótce

Flipboard dla smartfonów z BB10.2 już wkrótce

Jakiś czas temu w sklepie BlackBerry World pojawił się port aplikacji Flipboard dla słuchawek od kanadyjskiego producenta. Okazało się jednak, że nie opublikowali go tam twórcy aplikacji, a jakiś inny deweloper. Program szybko więc zniknął. Okazuje się, że Flipboard jednak pojawi się oficjalnie w BlackBerry World "już wkrótce", co potwierdza samo BlackBerry. 

Według informacji zdobytych przez portal  The Next Web , aplikacja będzie wymagać systemu BlackBerry w wersji 10.2. Wynika to z tego, że będzie to pewnie port z Androida, gdzie program wymaga systemu w wersji 4.x, a emulator wbudowany w BB10.0 i 10.1 obsługuje jedynie wersję 2.3. Dopiero system oznaczony numerkiem 10.2 dodaje wsparcie dla Androida 4.2. Premiera Flipboarda będzie więc zapewne miała miejsce niedługo po udostępnieniu finalnego wydania aktualizacji BB10 do wersji 10.2.
 
Dla przypomnienia, Flipboard to społecznościowy czytnik artykułów. Analizuje dane z naszych kont w różnych serwisach, np. Facebook, Twitter, Google+ czy do niedawna Google Reader i oparciu o tak zgromadzone informacje wyświetla teksty, które powinny nas zainteresować. Obecnie jest dostępny dla urządzeń z iOS i Androidem. Oprócz BB10, ma niedługo zawitać także na tablety z Windows 8 / RT.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie