GG trafia do BlackBerry AppWorld!

GG trafia do BlackBerry AppWorld!

 

BlackBerry po raz kolejny potwierdziło swoją doskonałą przydatność jeśli chodzi o komunikację z innymi osobami, poszerzając ofertę obsługiwanych komunikatorów o popularne w Polsce Gadu Gadu (GG).

Oficjalna aplikacja kliencka GG, stworzona przy udziale firmy PROGET, dostępna jest całkowicie bezpłatnie w pełnej wersji dla wszystkich użytkowników terminali BlackBerry pracujących pod kontrolą OS 5.0 (m.in. 8900, 8520), 6.0 (m.in. 9300, 9780, etc) oraz 7.0 i 7.1 (m.in. 9900, 9810, etc). Program można pobrać bezpośrednio z naszego telefonu, wykorzystując do tego aplikację kliencką sklepu BlackBerry AppWorld.

Stworzenie tak zaawansowanej aplikacji, z której na co dzień korzystać będą tysiące osób w Polsce, było dla nas ogromnym wyzwaniem, ale wierzymy, że przygotowany przez nas produkt w pełni odpowie na potrzeby użytkowników BlackBerry, którzy do tej pory mieli ograniczone możliwości korzystania z protokołu GG na swoich urządzeniach mobilnych – powiedział Łukasz Czernik, właściciel grupy Proget. Aplikacja GG uzupełnia tym samym bogate portfolio firmy, zawierające m.in. programy umożliwiające korzystanie z największych serwisów informacyjnych oraz rozrywkowych w Polsce (np. Demotywatory) czy nagrodzony podczas BlackBerry 10 Jam Warsaw 2012 program TIP. To jednak oczywiście nie koniec i w przygotowaniu znajdują się kolejne aplikacje, mające pomóc w zapełnieniu luki – widocznej zwłaszcza w Polsce – pomiędzy ofertą AppWorld a ofertą konkurencyjnych platform.

Wśród najważniejszych możliwości aplikacji należy bez wątpienia wymienić szeroki wachlarz możliwości połączeń z internetem – od TCP, przez WiFi, aż po BES oraz BIS (BlackBerry Internet Service) oraz obsługę technologii BlackBerry Push, oferując błyskawiczne dostarczanie wiadomości.

Aplikacja GG zapewni nam możliwość logowania się do istniejących kont serwisu, importowania listy znajomych (wraz z awatarami) i zarządzania nią (dodawanie i usuwanie kontaktów), korzystania z katalogu publicznego, przeglądania archiwum rozmów, wklejania emotikonek, a także zmiany statusu, zarówno jeśli chodzi o jego oznaczenie główne (Dostępny/Niedostępny/Niewidoczny, etc) i dodatkowy opis w formie tekstowej. Użytkownik może także ustawić, jaki status ma być wyświetlany dla jego profilu automatycznie po każdorazowym uruchomieniu programu.

GG jest również w stanie wykorzystać inne zalety oprogramowania BlackBerry, pozwalając m.in. na wykorzystanie systemowego sposobu powiadomień o nowych wiadomościach oraz integrację z systemową skrzynką wiadomości.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie