Globalny Windows Marketplace dostępny

Globalny Windows Marketplace dostępny

"...Już teraz polscy użytkownicy telefonów pracujących na systemie operacyjnym Windows Phone mogą wzbogacać swoje urządzenia o aplikacje dostępne w globalnych zasobach serwisu Windows Marketplace. Wśród ponad 1000 dostępnych aplikacji jest także mobilna wersja najnowszego pakietu biurowego Microsoft - Office 2010 Mobile beta, a wkrótce dojdzie do niej aplikacja Wyborcza.biz, opracowana wspólnie przez Agorę oraz polski oddział firmy Microsoft...""...W październiku ubiegłego roku, wraz z systemem Windows phone 6.5 Microsoft uruchomił serwis Windows Marketplace for Mobile. Serwis ten umożliwia łatwe wyszukiwanie i zakup wysokiej jakości aplikacji mobilnych do pracy i zabawy. Wszystkie aplikacje można łatwo kupić i zainstalować bezpośrednio w telefonach Windows Phone. Użytkownicy serwisu mają dostęp nie tylko do ważnych aplikacji biznesowych, ale również do popularnych aplikacji służących do zabawy (m.in. Facebook, MySpace, Blip, WunderRadio i Zagat) oraz najlepszych gier (np. Revenge of the Fallen, Sudoku, Transformers oraz seria Pac-man).


Od chwili uruchomienia serwisu ponad 700 programistów Microsoft wspartych przez setki deweloperów z całego świata pracuje nad jego rozbudową. Obecnie znajduje się w nim ponad 1000 aplikacji podzielonych na 9 kategorii: Gry, Rozrywka, Informacje i pogoda, Biurowe, Sieci społeczne, Komunikacja, Podróże, Centrum biznesowe oraz Narzędzia. Wśród nich coraz liczniejszą grupę stanowią aplikacje przygotowane przez polskich deweloperów i entuzjastów mobilności. W tej chwili lista polskich programów obejmuje 28 pozycji, ale ich liczba sukcesywnie rośnie.  

,,Polska to dla Microsoft bardzo ważny rynek," - powiedział Piotr Pągowski, dyrektor generalny działu Consumer & Online w polskim oddziale Microsoft. - ,,Szczególną wagę przykładamy do rozwoju polskich aplikacji i współpracy z rodzimymi dostawcami rozwiązań na Windows Phone, co przekłada się również na stale rosnącą liczbę użytkowników. To właśnie z myślą o nich udostępniamy im teraz globalne zasoby naszego serwisu, wśród nich mobilną wersję beta najnowszego pakietu biurowego, Office 2010".

Już wkrótce polskie zasoby Windows Marketplace for Mobile będą zawierać między innymi aplikację Wyborcza.biz, opracowaną wspólnie przez Agorę oraz polski oddział firmy Microsoft.

,,Jako jeden z największych dostawców jakościowych treści na polskim rynku przykładamy dużą wagę
do tego projektu, bowiem pozwala nam on stworzyć jeszcze jeden, bardzo ważny kanał dotarcia
z naszym kontentem do odbiorcy," - powiedział Robert Stalmach, dyrektor ds. licencjonowania treści
i usług mobilnych w Agorze. - ,,Zwłaszcza dla odbiorców treści biznesowych, swobodny dostęp
do informacji w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem urządzeń mobilnych, jest niezwykle ważny. Cieszymy się, że mogliśmy wyjść tym potrzebom naprzeciw dzięki współpracy z Microsoft,
który udostępnia funkcjonalny kanał dystrybucji".

Wyborcza.biz to bezpłatna aplikacja z aktualnymi informacjami z serwisu Wyborcza.biz, stworzona
dla użytkowników telefonów Windows Phone. Użytkownicy Wyborcza.biz docenią jej sekcje:
?    Wiadomości, zawierającą najnowsze artykuły z Wyborcza.biz,
?    Giełda, z informacjami o spółkach i indeksach warszawskiej giełdy,
?    Waluty, z aktualnymi kursami walut NBP.

Aplikacja posiada również opcję ,,Twoja giełda", dzięki której użytkownicy mogą spersonalizować jej ustawienia i na bieżąco śledzić wyniki interesujących ich spółek i czytać poświęcone im artykuły.

Aby już teraz korzystać z możliwości płynących z używania tej aplikacji, należy ją pobrać ze strony wyborcza.biz/biznes/1,105476,7597045,Wyborcza_biz_na_Windows_Mobile.html  

 

 

 

Polscy użytkownicy mogą także swobodnie korzystać z całego katalogu aplikacji znajdujących się
w serwisie Microsoft bez geograficznych ograniczeń. Obecnie serwis obejmuje aplikacje oferowane
na 31 rynkach. Zasoby serwisu Windows Marketplace for Mobile obejmują także bezpłatną wersję pakietu biurowego Office 2010 Mobile beta, którą można znaleźć w amerykańskim katalogu serwisu. Office 2010 Mobile beta oferuje możliwość pracy na wszystkich aplikacjach wchodzących w skład pakietu, jak również skorzystania z usługi SharePoint Workspace Mobile. Pakiet jest wyposażony
w nowy interfejs, specjalnie zaprojektowany dla małych urządzeń.

Globalne zasoby serwisu Windows Marketplace for Mobile są dostępne pod adresem marketplace.windowsphone.com/ Aby pobrać lub zakupić aplikację z innego rynku (np. Stanów Zjednoczonych, Rosji, Singapuru, Holandii czy Niemiec) wystarczy przejść do właściwego katalogu, wybierając go z listy dostępnych państw. Lista znajduje się w prawym dolnym rogu serwisu.

Wszystkie zakupione aplikacje posiadają certyfikat kompatybilności z Windows Phone i podlegają polityce zwrotów w oparciu o proste zasady opracowane przez firmę Microsoft. Serwis umożliwia
także wypróbowanie aplikacji przed dokonaniem zakupu.


Informacje o firmie:
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.

Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi,
są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Dlatego też, polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem ,,wykluczenia informacyjnego". W listopadzie 2008 roku Microsoft za projekt ,,Partnerstwo dla Przyszłości" otrzymał główną nagrodę - statuetkę Złotego Spinacza, przyznawanego
w najważniejszym konkursie w polskiej branży PR ,,Złote Spinacze", a w niespełna rok wcześniej, zaszczytny tytuł ,,Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007" przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski. Celem tego realizowanego
od 2004 r. projektu jest wspieranie polskiej edukacji w innowacyjnych działaniach, które przeciwdziałają zjawisku ,,wykluczenia cyfrowego" młodego pokolenia.

Z kolei w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii - wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie ,,Microsoft dla non-profit", firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii ,,Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy", przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca
w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł ,,Najlepszego Pracodawcy w Polsce".

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu
z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.

***

Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp.
w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli..."

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie