Google aktualizuje Hangouty, Google+ oraz Snapseeda

Google aktualizuje Hangouty, Google+ oraz Snapseeda

Dzisiaj miała miejsca niespodziewana konferencja dotycząca serwisu społecznościowego Google+ oraz usług i programów z nim związanych. Przedstawiciele firmy z Mountain View pokazali na niej szereg nowości. Zobaczyliśmy między innymi integrację opcji wysyłania i obierania SMSów w Hangoutach dla  Androida  oraz przesyłania lokalizacji czy animowanych GIFów za pomocą tej aplikacji.
 
 
   
 
Klient serwisu Google+ dla  Androida  zyskał natomiast szereg nowych funkcji związanych z automatycznym obrabianiem przesyłanych fotografii. Automatycznie dopasowane zostaną między innymi saturacja czy efekt winiety. Prócz tego, Google+ postara się wykryć kilka zdjęć z mniej więcej tym samym ujęciem i przykładowo usunąć "niepożądanych gości", którzy wchodzili nam w kadr. Albo złączyć w jedną fotografię kilka zdjęć przedstawiających nas w ruchu. Dodano też obsługę nowych słów kluczowych automatycznie przypisanych do uploadowanych obrazków, według których można je przeszukiwać.

Mocniejsze urządzenia z Androidem 4.3 lub nowszym zyskały również funkcję Auto Awesome Movie, czyli automatycznie łączenie kilku filmów i zdjęć w jeden, dodawanie muzyki i nanoszenie poprawek obrazu. Wszystko to oczywiście tylko przy włączonym automatycznym przesyłaniu zdjęć na serwery Google. 

Wersja dla  iOS  natomiast wkrótce doczeka się backupu fotografii w oryginalnych rozmiarach. Przesyłanie danych może już też działać, gdy sam program nie jest aktywny (choć wymaga to iOS 7).
 
   

Na koniec warto również wspomnieć o dodaniu efektu HDR Scape do aplikacji Snapseed dla  Androida  oraz  iOS . Jak zapewniali przedstawiciele Google na swojej konferencji, filtr ten świetnie radzi sobie ze zdjęciami przedstawiającymi krajobrazy, itp. . Mogę to potwierdzić - w moich testach HDR ze Snapseeda nałożony na zdjęcia wykonane na dworze, które przedstawiały rośliny czy zasypaną śniegiem okolicę, były bardzo dobre. Natomiast obrazki zrobione w budynku, np. telefonu czy kota już dawały o wiele gorsze rezultaty.
 
Pełną listę zmian możecie znaleźć na  oficjalnym blogu . 
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie