Google aktualizuje klienta usługi Drive dla Androida

Google aktualizuje klienta usługi Drive dla Androida

Właśnie rozpoczął się proces stopniowego udostępniania nowej wersji klienta usługi Google Drive dla Androida w sklepie  Google Play . Wbrew oficjalnej liście zmian, która zawiera jedynie informację o poprawkach błędów, zmieniło się sporo. Przede wszystkim motyw kolorystyczny jest teraz w całości jasny (przedtem był czarno-biały), a na dole ekranu dodano pasek z przyciskami do tworzenia nowych dokumentów lub rozpoczęcia procesu rozpoznawania tekstu z wybranego obrazka (OCR).
 
Oprócz tego, programiści dodali wsparcie dla odświeżenia listy plików gestem przesunięcia palcem w dół po ekranie oraz opcję nakładania na przesyłane obrazki kilku wybranych efektów. Znacząco rozbudowano również możliwości wbudowanego edytora arkuszy kalkulacyjnych. Potrafi on teraz między innymi scalać i dzielić komórki oraz zmieniać ich formatowanie czy typ danych znajdujących się w nich. 

Niestety, ze względu na stopniowe udostępnienie, nie wszyscy mogą się już cieszyć nowymi funkcjami. Chyba, że nie boicie się ręcznej instalacji pliku APK. Wówczas możecie skorzystać z niezawodnego serwisu Android Police .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie