Google aktualizuje swoje aplikacje dla Androida

Google aktualizuje swoje aplikacje dla Androida

Wczoraj rozpoczął się proces stopniowego udostępniania aktualizacji kilku aplikacji Google dla Androida. Nowe wersje otrzymały między innymi: klient Gmaila, Google Now, klient YouTube'a czy komunikator Hangouts. Jakie zmiany wprowadzono? Zacznijmy od Gmaila. Google postanowiło nieco odświeżyć interfejs programu - przyciski na paskach narzędzi stały się nieco ciemniejsze, a widok konwersacji został przeprojektowany i nieco bardziej przypomina teraz ten z przeglądarkowej wersji dla "dużych" komputerów.
 
   
 
Oprócz tego, aplikacja informuje użytkownika, gdy ten ma wyłączoną automatyczną synchronizację. Radzę jednak uważać na nową wersję, gdyż w wypadku niektórych Custom ROMów (i nieoficjalnych kerneli na stockowych ROMach) jej uruchomienie może się skończyć bootloopem (na moim Galaxy Nexusie z CM10.2 tak było). Jeśli jednak to Wam nie straszne i nie chcecie czekać, aż nowa wersja pojawi się w Google Play, to możecie pobrać plik APK udostępniony przez panów z  Android Police .

Kolejną aplikacją, która doczekała się aktualizacji jest komunikator Hangouts. Zmian może nie jest wiele, ale jedna jest szczególnie ważna - program w końcu wyraźnie pokazuje użytkowników, którzy są aktualnie zalogowani. Możemy ich rozpoznać po ikonce zielonego dymka na awatarze lub obok imienia i nazwiska. Oprócz tego, nieco zreorganizowano listę kontaktów widoczną na ekranie tworzenia nowej rozmowy, dodano możliwość ukrywania kontaktów na niej widocznych i pojawiła się opcją powiększania czy pomniejszania zdjęć przesyłanych przy pomocy aplikacji. Ta aktualizacja także jest udostępniana stopniowo i również panowie z Android Police  opublikowali  linki do plików APK dla niecierpliwych.
 
 
 
Teraz przyszła na aplikację serwisu YouTube. Inżynierowie z Google dodali do aplikacji między innymi opcję wyświetlania użytkownikowi powiadomień o pojawieniu się nowych filmów, które mogłyby go zainteresować (można wyłączyć). Oprócz tego, na głównym ekranie ("Co obejrzeć", nie "Subskrypcje") wyświetlają się teraz promowane filmy, czyli innymi słowy reklamy. Sytuacja z dostępnością jest identyczna, jak w poprzednich przypadkach, więc jeśli nie chcecie czekać zapraszam na  Android Police  po plik APK. 

Na koniec została aktualizacja programu Google Now. Dlaczego? Ponieważ praktycznie wszystkie nowe opcje nie są dostępne w naszym kraju. Obejmuje to lepsze rozpoznawanie programów telewizyjnych czy automatyczne aktualizacje plików językowych. Oprócz tego, programiści nieco poprawili układ elementów aplikacji na tabletach. Link do pliku APK znajdziecie  tutaj .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie