Google aktualizuje swoje aplikacje dla Androida oraz iOS

Google aktualizuje swoje aplikacje dla Androida oraz iOS

W ciągu ostatnich kilku dni Google udostępniło aktualizacje kilku swoich programów dla urządzeń z Androidem oraz iOS. Na pierwszy ogień idzie komunikator Hangouts - w wydaniu dla Androida zyskał obiecywaną jakiś czas temu integrację z SMSami, statusy pokazujące nasz nastrój oraz aktualnie wykorzystywane urządzenie i udostępnianie lokalizacji. Wersja dla iOS zyskała już jedynie wspomniane statusy.
Obie wersje są dostępne do pobrania z  App Store  oraz  Google Play .

Nowej wersji doczekała się także klawiatura Google (nadal oficjalnie w Polsce niedostępna). Co ciekawe, jest to starsza kompilacja niż ta wyciągnięta z obrazu systemu dla Nexusa 5 (stąd jeśli ją zainstalowaliście, to ta wersja wyrzuci błąd przy instalacji. Jeśli mieszkacie w oficjalnie wspieranym kraju, to klawiaturę możecie pobrać z  Google Play . W innym wypadku zapraszam do serwisu  Droid Life  po linki do plików APK. Niestety, także i w tej wersji emoji w kolorowym wydaniu są zarezerwowane dla posiadaczy urządzeń z Androidem 4.4. Pozostali mają do dyspozycji jedynie czarno-białe ikonki.

Spora aktualizacja jest dostępna dla Google Now w iOSowym wydaniu. Inżynierowie skupili się głównie na uzupełnianiu funkcji dodanych jakiś czas temu do wersji dla Androida jak przypomnienia, powiadomienia czy nowe typy kart. Niestety, większość z nich nie jest dostępna w naszym kraju lub w naszym języku (np. przypomnienia). Aplikacja jest dostępna do pobrania w  App Store .

Zaktualizowany został również klient usługi Google Drive dla systemu iOS. Programiści dodali między innymi możliwość przełączania się pomiędzy kilkoma kontami oraz wsparcie dla drukowania za pomocą AirPort lub Google Cloud Print. Program jest dostępny za darmo w  App Store .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie