Google Glass. Google kończy sprzedaż inteligentnych okularów

Google Glass. Google kończy sprzedaż inteligentnych okularów

Fot. Loïc Le Meur/wikimedia commons (CC BY 2.0)
Koncern Google kończy sprzedaż inteligentnych okularów Google Glass i zapowiada pracę nad ich nową generacją, która docelowo ma być powszechnie dostępna na rynku. Za projekt ma odpowiadać nowy zespół ekspertów firmy - podało wczoraj BBC.

Tym samym Google zamyka projekt Explorer, w ramach którego twórcy oprogramowania komputerowego mogli kupować inteligentne okulary za cenę 1,5 tys. dolarów. W związku z tym od przyszłego tygodnia koncern przestanie przyjmować zamówienia na ten produkt, ale - jak podkreśla - nadal będzie świadczył usługi wsparcia dla dotychczasowych użytkowników.

Przedstawiciele Google'a zapewniają, że wyciągnęli wnioski z projektu, dzięki czemu są bardziej świadomi potrzeb rynku i konsumentów. Nie podano jednak żadnych szczegółów dotyczących okularów drugiej generacji.

BBC przypomina, że okulary zostały entuzjastycznie przyjęte przez użytkowników, kiedy pojawiły się na rynku w 2013 roku. Umożliwiały m.in. otrzymywanie informacji z internetu, robienie zdjęć i filmów wideo, a także ułatwiały nawigację. Jednak później zwracano uwagę, że Google nie spełnia obietnic i nie rozwija projektu.

Poza koncernem Google również inne firmy próbowały wprowadzić na rynek podobne produkty, jednak żaden się nie przyjął i nie spełniał oczekiwań.

google, technologie, google glass
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
2015-01-16 13:06
Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to zbędny gadżet, w którym wygląda się śmiesznie. Nie chciałabym by ludzie na ulicach wyglądali jak cyborgi. Ale gdzieś przeczytałam o projekcie Philipsa i Googla i trochę to nabrało sensu. Zastosowanie Google Glass w medycynie? Krok w przyszłość?
w ktorym miejscu te oklulary są intelignetne???
195.117.255.* 2015-01-16 10:35
w ktorym miejscu te oklulary są intelignetne???