Google kończy sprzedaż inteligentnych okularów [WIDEO]

Google kończy sprzedaż inteligentnych okularów

Fot. TopRank Online Marketing / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)
Koncern Google kończy sprzedaż inteligentnych okularów Google Glass i zapowiada pracę nad ich nową generacją, która docelowo ma być powszechnie dostępna na rynku. Za projekt ma odpowiadać nowy zespół ekspertów firmy - podało BBC.

Tym samym Google zamyka projekt Explorer, w ramach którego twórcy oprogramowania komputerowego mogli kupować inteligentne okulary za cenę 1,5 tys. dolarów.

W związku z tym od przyszłego tygodnia koncern przestanie przyjmować zamówienia na ten produkt, ale - jak podkreśla - nadal będzie świadczył usługi wsparcia dla dotychczasowych użytkowników.

Przedstawiciele Google'a zapewniają, że wyciągnęli wnioski z projektu, dzięki czemu są bardziej świadomi potrzeb rynku i konsumentów. Nie podano jednak żadnych szczegółów dotyczących okularów drugiej generacji.

BBC przypomina, że okulary zostały entuzjastycznie przyjęte przez użytkowników, kiedy pojawiły się na rynku w 2013 roku. Umożliwiały m.in. otrzymywanie informacji z internetu, robienie zdjęć i filmów wideo, a także ułatwiały nawigację. Jednak później zwracano uwagę, że Google nie spełnia obietnic i nie rozwija projektu.

 

Poza koncernem Google również inne firmy próbowały wprowadzić na rynek podobne produkty, jednak żaden się nie przyjął i nie spełniał oczekiwań.

Czytaj więcej w Money.pl
sprzedaż, google glass, projket
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie