Google udostępnia aktualizacje do KitKata dla Nexusa 7 i 10

Google udostępnia aktualizacje do KitKata dla Nexusa 7 i 10

Dwa tygodnie temu zaprezentowany został Android 4.4 KitKat, a razem z nim Nexus 5. Niestety, od tamtego czasu Google milczało na temat terminu udostępnienia aktualizacji dla starszych modeli. Na szczęście, jak donosi serwis  Android Police , przedstawiciele firmy z Mountain View w końcu postanowili to zmienić. 
W wypadku tabletów Nexus 7 (starszy i nowszy) oraz Nexus 10, obu w wersji bez modemów 3G, proces dystrybuowania aktualizacji rozpoczął się już dzisiaj.
 
Co ciekawe, wygląda na to, ze aktualizacje nie posiadają nowego launchera zintegrowanego z Google Now i obsługującego przezroczystość paska stanu i nawigacji (w wypadku tego ostatniego, wystarczy jednak wgrać  opisywaną  przez nas betę Nova Launcher). Podobno na jakiś czas aplikacja ma pozostać dostępna wyłącznie dla Nexusa 5. Jeśli jednak bardzo chcecie, to oczywiście można wgrać wersję  wypakowaną z obrazu systemu  dla najnowszego smartfona Google.

Niestety, w wypadku w wersji z łącznością 3G oraz smartfonu Nexus 4 nadal nie ma konkretnego terminu - przedstawiciele Google ograniczyli się do stwierdzenia "wkrótce".Natomiast jeśli macie najnowszego Nexusa 7 i nie chce czekać aż aktualizacja stanie się dostępna, możecie sami pobrać archiwum ZIP z nowym systemem. Jedynym warunkiem, który należy spełnić przed instalacją jest posiadanie czystego, niezmodyfikowanego Androida 4.3 od Google. Gdy go spełniacie, możecie udać się  tutaj  i pobrać ZIPa z jednego z udostępnionych serwerów.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie