Google udostępnia aplikację Chrome Remote Desktop dla Androida

Google udostępnia aplikację Chrome Remote Desktop dla Androida

Zarówno w App Store jak i Google Play znajdziemy dzisiaj bardzo dużo aplikacji służących do zdalnego sterowania naszymi komputerami. Są tu między innymi oficjalne klienty protokołu RDP od Microsoftu, programów powiązanych z usługami TeamViewer czy LogMeIn oraz wiele aplikacji korzystających z systemu VNC. Teraz do tego grona postanowiło dołączyć Google, o czym informuje portal  The Next Web .

Kilka dni temu firma udostępniła aplikację Chrome Remote Desktop dla urządzeń z Androidem, która współpracuje z podobnym programem dla przeglądarki Chrome na zwykłych komputerach. Po ich zainstalowaniu i zalogowaniu się na nasze konto Google możemy już bez przeszkód (nie licząc konieczności podania ustawionego przez nas PINu) logować się zdalnie do naszego komputera, np. z pracy czy nawet łóżka stojącego obok.

Chrome Remote Desktop jest dostępne za darmo w  Google Play  (do korzystania wymaga jednak  wspomnianego dodatku  do przeglądarki Chrome, w którym opcję zdalnego łączenia się z komputerem trzeba osobno aktywować).
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie