Google udostępnia aplikację map z odświeżonym interfejsem

Google udostępnia aplikację map z odświeżonym interfejsem

Od oficjalnej premiery piątego wydania Androida, stopniowo udostępniane są kolejne aplikacje Google (i nie tylko) z nowym interfejsem wykorzystującym styl Material Design. Mamy już  Gmaila  czy  Kalendarz , teraz przyszedł czas na aplikację map. Jest to też jednak z pierwszych aplikacji, której wygląd odświeżono również na iOS (Gmail się póki co nie doczekał).
 
  
Jest niewątpliwie bardziej kolorowo (w wielu miejscach zamiast białego pojawił się niebieski), program obsługuje też już wiele kont Google na raz. Dodano również nowe animacje. Niestety, przy okazji popsuto również co najmniej jedną rzecz - na ekranie wyznaczania trasy nie da się już przełączać pomiędzy rodzajami transportu (samochód, autobus, rower, pieszo) przy pomocy gestu przesunięcia palcem w lewo lub prawo. Trzeba dotykać ikonek na samej górze. 
 
 
Dziwi to o tyle, że Google wypuściło przecież swój pierwszy phablet, Nexusa 6. Inżynierowie z firmy powinni więc sobie zdawać sprawę, że na takich urządzeniach umieszczanie na górze ekranu zakładek bez możliwości przełączania się między nimi gestem skończy się irytacją użytkowników. Choć z drugiej strony Samsung, pionier tego rynku, do tej pory stosuje w swoich własnych aplikacjach zakładki, pomiędzy którymi nie da się przełączać wspomnianym gestem.

Nową wersję map Google możecie już pobierać z  App Store , w Google Play natomiast trwa proces stopniowego udostępniania. Na szczęście serwis  Android Police  jak zawsze podzielił się  plikiem APK .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie