Google udostępnia kod oraz obrazy fabryczne Androida 5.0.1

Google udostępnia kod oraz obrazy fabryczne Androida 5.0.1

W połowie listopada nareszcie rozpoczął się proces udostępniania Androida 5.0. Na początku pojawił się kod źródłowy, niedługo później obrazy fabryczne, a na końcu aktualizacje OTA dla Nexusów. Niestety, tradycyjnie już przy tak dużych wydaniach nie udało się ustrzec błędów, do przewidzenia było więc rychłe pojawienie się aktualizacji, co też dzisiaj się stało.

Jak informuje portal  Ars Technica , w repozytoriach z kodem pojawił się kod Androida 5.0.1, udostępniono też obrazy fabryczne z tą wersją dla tabletów z rodziny Nexus (dokładnie modeli 10, 9 oraz 7 z 2013 w edycji bez modemu internetu mobilnego). Samo Google na razie nie opublikowało listy zmian, ale w kodzie źródłowym wypatrzono poprawki naprawiające problemy z odtwarzaniem filmów na Nexusie 7 czy likwidujące błąd umożliwiający przypadkowe wymazanie zawartości urządzeń gdy urządzenie było zabezpieczone kodem i miało włączoną opcję automatycznego wymazania pamięci po iluś nieudanych próbach jego wprowadzenia.

Na razie nie wiadomo czy naprawiono także  opisywane  przez nas kłopoty z wydajnością niektórych urządzeń. Obraz fabryczne są dostępne na  tej stronie .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie