Google udostępnia nową wersję sklepu Play dla Androida

Google udostępnia nową wersję sklepu Play dla Androida

Niedawno pisaliśmy i wycieku zrzutów ekranu nowej wersji klienta Google Play dla Androida. Przedstawiały one nowy interfejs ekranów aplikacji, filmów, albumów, etc. inspirowany stylem Material Design. Teraz już oficjalnie rozpoczął się proces stopniowego udostępniania aktualizacji programu wszystkim użytkownikom, o czym donosi serwis  Android Police .

Wspomniane elementy aplikacji zostały całkowicie przeprojektowane. Na górze widnieje teraz baner danego programu, nad którym umieszczono przezroczysty pasek akcji. Ten natomiast nabiera koloru odpowiedniego dla danej sekcji wraz z przewijaniem zawartości w dół. W wypadku produktów nie posiadających banerów, po prostu od razu mamy pasek w kolorze określonej sekcji. 
 
  

Poniżej banera, nazwy i przycisków kupowania umieszczono podstawowe informacje (średnią ocenę, ilość opinii, awatary naszych znajomych dających +1, kategorię programu, odnośnik do listy podobnych produktów oraz ewentualnie informację o byciu polecanym przez Google) i krótki fragment opisu (lub w wypadku zainstalowanych programów listy zmian w ostatniej aktualizacji). Dotknięcie tego miejsca otwiera pełen opis wraz z informacjami o wersji i dacie ostatniej aktualizacji. Niestety tutaj nie jest już brany pod uwagę statu programu (zainstalowany bądź nie) i zawsze po otwarciu zaczynamy od opisu. Moim zdaniem tutaj także na górze powinna być lista zmian w wypadku zainstalowanego oprogramowania.
 
  

Jeszcze niżej umieszczono zrzuty ekranu, trochę bardziej szczegółowe informacje na temat opinii (czyli wykres obrazujący jaką ilość gwiazdek przydzieliła określona liczba użytkowników oraz kilka przykładowych recenzji), przyciski udostępniania, dodawania do listy życzeń oraz dawania +1. Na samym dole natomiast znaleźć można inne produkty danego autora, studia, itd. oraz informacje o uprawnieniach i polityce prywatności czy łącza do strony internetowej oraz wysyłania wiadomości email. 

Ekrany z listami aplikacji nie uległy praktycznie żadnym zmianom i wyglądają dokładnie tak samo jak w poprzedniej wersji. Nadal nie działa też w Polsce płacenie przez usługę PayPal i niedostępna jest sekcja zbierająca w jednym miejscu informacje o ocenach i +1-kach przydzielonych przez osoby w naszych kręgach z Google+.

Jeśli nie chcecie czekać aż nowa wersja automatycznie do Was dotrze, to możecie ręcznie zainstalować plik APK pobrany z  Android Police .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie