Google udostępnia obrazy z Androidem 5.0 dla Nexusa 5 i 7 (2013)

Google udostępnia obrazy z Androidem 5.0 dla Nexusa 5 i 7 (2013)

Kilka dni temu Google przedstawiło nowe Nexusy i oficjalnie zaprezentowało Androida 5.0. Wówczas padło zapewnienie, że aktualizacja starszych modeli pojawi się w ciągu nadchodzących tygodni. Chwilę później natomiast serwis Android Police dowiedział się, że start aktualizacji planowany jest na 3 listopada. Teraz natomiast okazuje się, że Google udostępniło zaktualizowane obrazy z nowym systemem dla posiadaczy Nexusa 5 i 7 (2013), o czym poinformowano na  oficjalnym blogu .

Co ciekawe nadal oznaczone są jako Developer Preview, choć są o wiele bliższe wersji finalnej niż kompilacje udostępnione kilka miesięcy temu. Wynika to zapewne z tego, że wiele aplikacji Google nie ma jeszcze nowych wersji korzystających ze stylu Material Design (np. Gmail) i cały czas prowadzone są jeszcze prace nad ich aktualizacjami. Z nowej wersji skorzystać jednak mogą także właściciele Nexusa 4, gdyż panowie z xda-developers bardzo szybko przygotowali port nowej kompilacji, o czym na Twitterze pisze  Mateusz Gryc .

Oficjalne obrazy od Googe są dostępne do pobrania na  tej stronie , natomiast nieoficjalny port dla Nexusa możecie pobrać  stąd .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie