Google udostępnia swój nowy notatnik Keep dla Androida

Google udostępnia swój nowy notatnik Keep dla Androida

Jak można przeczytać na oficjalnym blogu , Google udostępniło właśnie nową usługę i jej klienta dla Androida. Nazywa się ona Keep i pozwala użytkownikom na tworzenie prostych notatek z niesformatowanym tekstem, obrazkami, dźwiękiem czy listami zadań. Patrząc na prostotę programu, jest to raczej konkurent podobnego rozwiązania...

 

... o nazwie Remember wbudowanego w system BlackBerry 10 czy ewentualnie OneNote'a od Microsoftu (który w mobilnej wersji oferuje dosyć zbliżony, ubogi zestaw funkcji). Jeśli już odbierze użytkowników usługom takim jak Evernote, to tylko tych niewykorzystujących większości oferujących funkcji (i tym samym raczej niepłacących), więc wielką stratą dla nich raczej nie będzie.

 
Miło natomiast widzieć całkiem ładnie zrobioną aplikację tego typu od Google. Nowi użytkownicy smartfonów z Androidem, którzy nie mają wygórowanych wymagań na pewno się z niej ucieszą. Ciekawe czy Google będzie kazało producentom ją w przyszłości preinstalować na urządzeniach tak, jak teraz Chrome'a czy Google+. Google Keep możecie pobrać za darmo z Google Play. Uwaga, program wymaga do działania Androida w wersji 4.0 lub nowszej. Dostęp do swoich notatek na komputerze uzyskacie udając się na adres http://drive.google.com/keep .

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie