Google walczy z piractwem w internecie

Google walczy z piractwem w internecie

Fot. gmutlu/iStockphoto

W ramach walki z piractwem w internecie Google przeprogramował swą wyszukiwarkę tak, by portale najczęściej oskarżane o naruszanie praw autorskich nie znajdowały się w czołówce wyników wyszukiwania.

Posunięcie to z zadowoleniem przyjął przemysł nagrań muzycznych i studia filmowe w Hollywood. Google'owi, którego wyszukiwarka cieszy się największą popularnością, od dawna zarzucano, że wyszukiwanie wykonawców, piosenek, czy filmów często prowadzi w pierwszej kolejności na strony łamiące prawa autorskie.

Teraz podając wyniki wyszukiwań Google umieszcza na dalekich miejscach strony internetowe z największą liczbą wezwań do usunięcia zamieszczonych nielegalnie utworów.

Portale wymiany plików najczęściej oskarżane o naruszanie praw autorskich twierdzą jednak, że inicjatywa Google'a raczej im nie zaszkodzi, ponieważ internauci będą po prostu zaglądać do nich bezpośrednio, zamiast korzystać z wyszukiwarki.

Czytaj więcej w Money.pl
Bruksela ma nowy pomysł na muzykę w sieci
Licencję, która dawałaby prawo do udostępniania online utworu muzycznego w wielu lub wszystkich krajach UE oraz ostrzejsze wymogi dla organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi - takie przepisy zaproponowała Komisja Europejska.
Agonia ACTA potwa dwa lata? Grają na czas
Aż trzy komisje europarlamentu: przemysłu, prawna i wolności obywatelskich przyjęły w czwartek negatywne opinie o ACTA.
Tam hakerzy są bardzo mile widziani
Rusza konkurs dla programistów, którzy chcieliby stworzyć aplikacje służące do zgłębiania największej europejskiej biblioteki cyfrowej - Europeany.
internet, piractwo, wyszukiwarka, sieć, google
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
eldushek
91.194.188.* 2012-11-02 14:57
I bardzo dobrze... jak szukam informacji, to oczekuję sensowych wyników stron, a nie tych hakierskich szmatławców, a jak szukam nielegalnych, to wiem gdzie znaleźć i to bez googla.