Google zapowiada zmiany w API SMSów z Androida 4.4

Google zapowiada zmiany w API SMSów z Androida 4.4

Mamy pierwszą oficjalnie potwierdzoną nowość w nadchodzącym Androidzie 4.4 KitKat. Google na  swoim blogu  poinformowało programistów o szykowanych zmianach w API związanym z obsługą SMSów i MMSów w systemie. O co chodzi? Otóż w nowej wersji Androida już oficjalnie będzie można zmienić aplikację odpowiadającą za SMSy (do tej pory nie dało się tego zrobić wprost, tylko przy pomocy różnych obejść i z wykorzystaniem nieudokumentowanych API).

W związku z tym wprowadzono jednak kilka zmian w API. Po pierwsze, tylko jedna aplikacja będzie mogła zapisywać dane do bazy danych z SMSami. To może być problemem z aplikacjami od kopii zapasowych. By przywrócić taką kopię, będzie trzeba na chwilę zmienić domyślny program na ten od backupu. Niewątpliwie uniemożliwi to też zapisywanie wiadomości klientom bramek SMSowych, chyba że ich autorzy postanowią zastąpić całkowicie systemową aplikację i dopiszą też obsługę wysyłania wiadomości tradycyjną drogą oraz ich odbierania.

Pełen pakiet SDK do Androida 4.4, który pozwoli deweloperom wprowadzić odpowiednie zmiany oraz przetestować je w emulatorze ma pojawić się już wkrótce. U źródła znajdziecie natomiast bardziej szczegółowo opisane zmiany, w tym przykładowe fragmenty kodu.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie