Google zaprezentowało Nexusa 5

Google zaprezentowało Nexusa 5

Po ogromnej ilości przecieków na temat Nexusa 5, wczoraj wieczorem Google nareszcie postanowiło oficjalnie zaprezentować nowego smartfona i wprowadzić go do sprzedaży. Jak możemy przeczytać na łamach portalu  Android Central , kosztuje ono 349 $ lub 399 $ w zależności od wersji (około 1070 zł lub 1230 zł bez VATu). 
 
 
 
 
Zgodnie z przeciekami urządzenie posiada ekran o przekątnej 4,95 cala i rozdzielczości Full HD (1080p) przykryty Gorilla Glass 3, czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 o taktowaniu 2,26 GHz, 2 GB RAMu, 16 GB lub 32 GB wbudowanej pamięci, modem LTE, aparat o matrycy 8 MP z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) oraz baterię o pojemności 2300 mAh (bezprzewodowe ładowanie jest wspierane). 

Dostępne są dwie wersje (nie licząc tych z różną ilością pamięci) - międzynarodowa (GSM) oraz amerykańska (CDMA), choć w Europie kupić można tylko tę pierwszą. Nexus 5 jest już dostępny do zamówienia w Google Play (w krajach, gdzie Google prowadzi sprzedaż urządzeń), a w ciągu kilku dni powinien pojawić się także w zwykłych sklepach, np. w Wielkiej Brytanii.
 
 
 
Pokazane  zostały także dwa rodzaje etui - jedno zakrywające tył i brzegi dostępne w wersji czarnej, szarej, czerwonej i żółtej oraz identycznym z klapką zasłaniającą także ekran (tu już tylko w czarnym lub szarym kolorze). Pierwsze kosztuje 34,99 $ (około 100 zł bez VATu), drugie 49,99 $ (około 140 zł bez VATu).
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie