Greenify będzie działać także bez roota

Greenify będzie działać także bez roota

Pamiętacie być może  opisywany  przez nas kilka miesięcy temu program Greenify? Służy on do hibernowania niepotrzebnych nam aplikacji działających w tle, dzięki czemu nie zużywają pamięci i nie przyczyniają się do szybszego rozładowywania baterii. Jednak do tej pory do wymagał on do działania uprawnień roota. Wkrótce jednak to się zmieni.

Jak można przeczytać w wątku aplikacji na  forum xda-developers , od jakiegoś czasu trwają testy wersji 2.0, w której główną nowością będzie możliwość hibernowania programów nawet bez dostępu do uprawnień roota. Niestety, nie ma róży bez kolców - nie mając wyższych uprawnień nie będziemy mogli skorzystać z automatycznego usypiania procesów. Za każdym razem trzeba będzie robić to ręcznie (aplikacje pozostają uśpione do ich uruchomienia przez użytkownika). Lepsze jednak to niż nic.

Betę Greenify 2.0 możecie pobrać już teraz z Google Play po zapisaniu się do testów (instrukcja jak to zrobić jest na końcu pierwszego posta w wątku programu). Należy jednak liczyć się z tym, że może zwierać błędy i nie działać jeszcze poprawnie. Finalna wersja pojawi się pewnie na początku roku 2014.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie