GTA San Andreas pojawi się na urządzeniach mobilnych!

GTA San Andreas pojawi się na urządzeniach mobilnych!

Do dnia dzisiejszego na urządzeniach mobilnych z Androidem lub iOS pojawiły się trzy części niezwykle popularnej serii gier spod znaku Grand Theft Auto - Chinatown Wars, III oraz Vice City. Dzisiaj jej twórcy, czyli firma Rockstar, zapowiedzieli na swoim  oficjalnym blogu  plany udostępnienia mobilnej wersji kolejnego wydania, czyli Grand Theft Auto San Andreas.

Nowa gra ma pojawić się już w grudniu i poza wspomnianymi już urządzeniami z Androidem czy iOS, kompatybilna ma być także ze słuchawkami kontrolowanymi przez Windows Phone 8. Zawierać ma również odświeżoną grafikę i oczywiście nowy model sterowania przystosowany do ekranów dotykowych. Obsługiwane będą także kontrolery do gier (między innymi dzięki nowemu API z iOS 7).

Niestety, dokładna lista wspieranych modeli czy data premiery nie są na razie znane. Firma jednak planuje udostępniać kolejne informacje w ciągu nadchodzących tygodni. Jedno jest pewne - będzie potrzebna spora ilość wolnego miejsca w pamięci urządzenia, ponieważ już wersja na PC zajmowała prawie 5 GB.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie