HP wskrzesza Palma, 3 nowe urządzenia!

HP wskrzesza Palma, 3 nowe urządzenia!

Wiele na to wskazywało, ale dopiero dzisiejsza konferencja HP potwierdziła nasze oczekiwania. HP kupiło Palma aby głośno powrócić na rynek mobilny. Podczas dzisiejszej konferencji zaprezentowano trzy urządzenia, które mają tworzyć nowe portfolio marki. Dodatkowo - kolejna wersja systemu webOS,

 

 


Pierwszym urządzeniem zaprezentowanym przez Palma był oczywiście TouchPad. Pierwszy tablet tej firmy, tp urządzenie o ściśle określonym celu - konkurencja dla iPada. Podobnej wielkości ekran, system webOS w najnowszym wydaniu (3.0 - przygotowane dla tabletu) oraz ciekawa specyfikacja techniczna mają według producentów sprawić, że jedyną faktyczną konkurencją iPada będzie TouchPad.


A specyfikacja TouchPada wyglada następująco:
procesor: dwurdzeniowy Snapdragon 1.2GHz
acelerometr, kompas, Gyro,
16GB lub 32GB pamięci
1GB RAM
BT 2.1, WiFi b/g/n
ekran 9.7" 1024x768 pikseli
kamera do wideorozmów 1.3Mpix
waga 0.72kg
grubość 13mm

webOS 3.0

 
Drugim zaprezentowanym urządzeniem jest Pre3 - następca niedawno pokazanego Pre2. Nowy Pre ma być większy, szybszy i oferować nowe możliwości. Z wyglądu różnice są kosmetyczne. To urządzenie będzie dostęne latem tego roku. Rzut oka na specyfikację, jest ciekawie.

Pre3 - specyfikacja:
procesor: Qualcomm 8x55 1.4GHz
512MB RAM
czujniki - światła, kompas, zbliżenia, akcelerometr
8GB lub 16GB pamięci
BT 2.1, WiFi b/g/n
HSPA+
ekran 3.6" WVGA (800x480pix)
kamera do wideorozmów
5Mpix kamera
nagrywanie HD (nie określono czy 720p czy 1080p)
webOS 2.2


Trzecim urządzeniem, które pokazano podczas dzisiejszego wydarzenia był nowy model o nazwie Veer. Jest to urządzenie oparte o tą samą koncepcję co Pre - rozsuwany smartfon oparty o system webOS, z wysuwaną klawiaturą QWERTY oraz dotykowym ekranem. W tym przypadku mamy do czynienia z mniejszym ekranem oraz słabszymi parametrami - urządzenie ma znajdować się w średniej półce cenowej. Jak wygląda specyfikacja?

Palm Veer - specyfikacja:
Snapdragon 7230 800MHz

ekran 2.6" - HVGA
HSPA+,
802.11b/g, Bluetooth,
8GB pamięci,
512MB RAM

webOS 2.2

 Ostatnią rzeczą, którą Palm (HP) pokazało dziejszego poranka (konferencja odbywała się w godzinach porannych w USA) był najnowszy webOS w wersji 2.1. Niestety nie podano wielu szczegółów, wiemy, że znajdzie on zastosowanie już jutro w Pre 2 z sieci Verizon. HP kończąc konferencję rzuciło slajd mówiący wyraźnie - webOS znajdzie zastosowanie w PCtach. Miejmy nadzieję, że HP nie zrobi tego błędu, nie sądzę żeby było miejsce na kolejny duży system na rynku.

Jako bonus - wraz z nowymi modelami pojawił się również nowy Touchstone, którego funkcja nie ogranicza się tylko do fajnego gadżetu, za pomocą którego można naładować urządzenie. W przypadku nowych modeli Touchstone ma również umożliwiać  komunikację pomiędzy urządzeniami. Jak konkretnie działa ten wynalazek, tego jeszcze dokładnie nie wiadomo. Zapowiada się ciekawie.

Z tego wszystkiego co się dzisiaj pojawiło, wszystko niestety pojawiło się pod marką HP. Cóż, Palm odszedł, przyszedł HP...

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie