HTC oficjalnie prezentuje mniejszą wersję smartfona One

HTC oficjalnie prezentuje mniejszą wersję smartfona One

Od jakiegoś czasu można zaobserwować trend wydawania wersji "mini" swoich flagowych produktów. Zaczął go Samsung wydając Galaxy S III Mini, a później S 4 Mini. Teraz, po sporej ilości plotek i wycieków, HTC dołączyło do koreańskiego producenta i oficjalnie pokazało światu model One Mini.

 

Jak piszą redaktorzy z Android Central , podobnie jak w wypadku Galaxy S III / 4 Mini, tak i tutaj mamy do czynienia z mniejszą oraz nieco słabszą pod względem parametrów wersją topowego smartfona z Tajwanu.

 

 


Czym się różni urządzenie od swojego większego brata? Zaczynając od zewnątrz oczywiście obudową. Poza rozmiarami, zmieniono nieco styl - wokół całego przodu wyraźnie widać plastikową ramkę, czego w "dużym" One nie ma. Jednak tył urządzenia oraz głośniki z przodu nadal przykryte są aluminium. Zmienił się też ekran, który teraz ma przekątną 4,3 cala oraz rozdzielczość 720p (1280x720) zamiast 1080p (1920x1080). Obecny za to dobrze znany aparat Ultrapixel, choć już bez optycznej stabilizacji obrazu (zamiast niego, do aplikacji aparatu dodano programowy tryb "anti-shake"). W środku znajdziemy natomiast dwurdzeniowy procesor Snapdragon 400 o częstotliwości taktowania 1,4 GHz oraz 1 GB pamięci RAM (czyli też nieco gorzej niż zwykły One).

 


 


One Mini będzie działał pod kontrolą Androida 4.2 z nakładką Sense w wersji piątej. Z funkcji programowych nie usunięto praktycznie nic. Do dyspozycji użytkownika są więc takie funkcje jak BlinkFeed czy specjalny tryb robienia zdjęć o nazwie Zoe. Urządzenie ma trafić do sprzedaży w wybranych krajach już w sierpniu, w pozostałych prawdopodobnie będzie dostępne od września. Niestety, producent nie podał na razie żadnych cen.

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie