HTC Wildfire - młodszy brat bliźniak HTC Desire

HTC Wildfire - młodszy brat bliźniak HTC Desire

W dniu 17 maja Firma HTC zaprezentowała młodszego brata bliźniaka HTC Desire - HTC Wildfire. Nie dość, że mają bardzo podobną specyfikację, to jeszcze praktycznie tak samo wyglądają. Co więc odróżnia oba smartfony?

Najważniejszą funkcją, którą podkreśla HTC w najnowszym modelu, to aplikacja HTC Friend Stream. Pozwala ona na dzielenie się ze znajomymi własnymi aplikacjami czy wpisami z serwisów społecznościowych.


,,Serwisy społecznościowe oferują fora, z których korzysta ponad 400 milionów ludzi*. Użytkownicy, których dużą część stanowią młodzi ludzie, aktywnie dzielą się spostrzeżeniami z przyjaciółmi korzystając z serwisów typu Facebook." - powiedział Florian Seiche, Vice President, HTC EMEA. ,,HTC Wildfire umożliwi im także korzystanie z interfejsu HTC Sense. Dzięki temu intefejsowi różne formy komunikacji i interakcji są zgrupowane w jednym miejscu, zarówno wpisy na serwisach typu Facebook czy Twitter, a także wiadomości tekstowe, serwisy zdjęciowe i poczta elektroniczna. Użytkownik zawsze pozostaje w bliskim kontakcie z przyjaciółmi."

Specyfikacja najnowszego telefonu HTC nie jest rewolucyjna. Można nawet powiedzieć, że jak na tajwański koncern, to jest ona dość przeciętna.

HTC Wildfire wyposażony został w 3,2-calowy ekran dotykowy QVGA, WiFi, 512 MB ROM, 384 MB RAM, procesor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 528 MHz oraz GPS. Nie zabrakło również aparatu o rozdzielczości 5 Mpix, baterii o pojemności 1300 mAh oraz 3,5 mm wyjścia słuchawkowego. Telefon został oparty na Androidzie 2.1. Jego wymiary to: 106,75 x 60,4 x 11,99 mm.

Na pokładzie HTC Wildfire znalazły swe miejsce również niepotrzebne funkcje, z których i tak większość z nas nie korzysta. Mowa przede wszystkim o czujniku zbliżeniowym, G-sensorze, czujniku oświetlenia czy kompasie.

HTC Wildfire będzie można kupić od trzeciego kwartału 2010 roku. Cena telefonu nie została ujawniona. Można się jednak spodziewać, że będzie podobna do ceny HTC Legend, który wszedł do sprzedaży w Play.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie