IFA 2013: Heros od Alcatela

IFA 2013: Heros od Alcatela

Alcatel ostatnimi czasy nie wypuszczał na rynek, żadnych spektakularnych urządzeń, ale na odbywających się w Berlinie targach IFA pokazał dość ciekawe urządzenie, no może nie do końca, ponieważ nie sam phablet jest tu najistotniejszy, a dodatki do niego. Alcatel OneTouch Hero, bo o nim mowa jest prototypowym urządzeniem a jego cena czy też data wypuszczenia na rynek nie jest jeszcze znana, ale warto o nim wspomnieć...

 

... ponieważ phablet jak wiele innych urządzeń podobnych na rynku, niczym nie odbiega sam w sobie od chociażby Galaxy Note, którego najnowszą wersję pokazał Samsung. O Hero warto wspomnieć z zupełnie innych powodów, otóż do urządzenia zostało zaprojektowanych wiele ciekawych dodatków, które sprawiają, że warto zainteresować się nim.

 

 
 


 

Alcatel OneTouch Hero jest 6" phabletem o ekranie IPS FullHD, napędzanym cztero-rdzeniowym procesorem 1,5GHz i 13MPx aparacie no i oczywiście urządzenie działa pod kontrolą systemu Android 4.x. W zestawie z urządzeniem znajdziemy też wygodnego stylusai w sumie na tym podobieństwa do konkurencji się kończą.

 

 
 
 
 

 

Najciekawszą rzeczą tego urządzenia są dodatkowe akcesoria w postaci "klapek" (coverów). Poza standardowymi klapkami chroniącymi każde urządzenie przed np. zarysowaniem ekranu, Alcatel stworzył gamę inteligenych klapek. To co mogliśmy zobaczyć w działaniu to np. klapka umożliwiająca bezprzewodowe ładowanie urządzenia. Kolejną ciekawą przykrywką jest ta, posiadająca dodatkowy ekran w technologii e-ink, dzięki czemu po zamknięciu urządzenia możemy czytać e-booki czy też wyświetlać inne informacje na dodatkowym ekranie, nie martwiąc się za bardzo o swoje oczy, czy też o zużycie baterii, a strony czytanej właśnie książki, możemy przełączać korzystając ze sprzętowych klawiszy znajdujących się po boku urządzenia. Kolejny zaprezentowany cover wykonany był z diod LED, które w małym okienku wyświetlały wszystkie najważniejsze informacje w postaci animowanych ikon. Sam montaż klapeki ich wymiana jest bardzo prosta, gdyż zawiasy do urządzenia mocowane są za pomocą magnesów i klapka przykleja się po postu do urządzenia w odpowiednim miejscu wpinając równocześnie w złącze.

 

 
 
 


 

Kolejne dwa akcesoria to już nie klapki, pierwszym z nich jest podstawka z wbudowanym pico projektorem, umożliwiająca wyświetlanie obrazu o przekątnej do 70" przy 12Lm.

 

3d209b5f2ace6bfbe62f8cb439939168
Ostatnią pokazaną ciekawostką jest "dodatkowa słuchawka" bardzo przypominająca zwykły malutki telefon komórkowy, pozwalająca mieć dużego Hero schowanego w torbie i nadal korzystania z możliwości wykonywania i odbierania połączeń jak z tradycyjnego telefonu komórkowego, czytania i wysyłania SMSów, e-maili, czy też sterowaniu np. muzyką. Adapter łączy się z urządzeniem za pośrednictwem BlueTooth.

 

 

 
 
 
Poniżej pełna specyfikacja Hero:

 

DIMENSIONS

158.5 x 80.6 x 8.5 mm

DISPLAY

6'' FHD (1920x1080)

Oleophobic coating

OGS full lamination

OS

Android 4.2

BANDS

Micro SIM, EAP SIM

GSM 850/900/1800/1900

UMTS 900/2100

42 Mbps DL / 11 Mbps UL

CPU

Quad core 1.5 GHz

CONNECTIVITY

Wi-Fi (802.11a/b/g/n, Wi-Fi direct, WiFi Display, 5GHz dual band)

GPS with A-GPS

Bluetooth 4.0 A2DP

CAMERAS

13 Mpxl AF with LED flash

1080p HD Video capture & playback

2 Mpxl 1080p Full HD front camera

MEMORY

Internal: 16GB EMMC / 2GB RAM ( dual SIM)

               8GB EMMC / 2GB RAM (single SIM)

End user: 5.6GB for 8GB / 12.9 for 16GB

microSD: up to 32GB

BATTERY

3400mAh

Stand by time 600h(2G) / 400h(3G)

Talk time 20h(2G) / 18h(3G)

OTHERS

Gyro Sensor (optional), DLNA, Stereo FM with RDS, HD Voice (optional), NFC (optional)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie