Ile można zarobić na wirtualnych naklejkach?

Ile można zarobić na wirtualnych naklejkach?

Naklejki w komunikatorach nie kojarzą się z niczym zbyt dochodowym, profesjonalnym, ani też nie są niczym specjalnie nowym. Nie oznacza to jednak, że nie są w stanie przynieść firmie zysków. Jak wyglądało to do tej pory?

Jednym z komunikatorów, którego główną drogą do zarabiania pieniędzy jest LINE. Japońska aplikacja, mająca ponad 300 milionów zarejestrowanych użytkowników, sprzedaje naklejki w praktycznie takim samym modelu, w jakim będzie je oferować BlackBerry i zarabia na tym... 10 milionów dolarów miesięcznie, czyli 120 milionów dolarów rocznie (przy utrzymaniu miesięczne wartości). Biorąc pod uwagę koszt "wyprodukowania" naklejek, jest to zdecydowanie opłacalny biznes, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że BBM przynosił do tej pory wyłącznie straty.

Oczywiście szanse na uzyskanie podobnego rezultatu są niewielkie, głównie ze względu na to, że BBM posiada aktualnie ponad trzykrotnie mniejszą bazę użytkowników i nie wiadomo ilu z nich jest skłonnych do dokonania takich zakupów. Tak czy inaczej, lepiej zarobić cokolwiek niż w kółko tracić.

Naklejki wprowadził także kilka miesięcy temu Viber, ale niestety nie zdążył przed niedawnym przejęciem podać jakichkolwiek wyników finansowych związanych z tą działalnością. WeChat i KakaoTalk również nie chwalą się specjalnie dochodami ze sprzedaży wirtualnych naklejek.

Pozostaje nam więc czekać na pierwsze oficjalne dane pochodzące od BlackBerry oraz kolejne propozycje związane z BBM Shop.


Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie