Instalator CyanogenModa już dostępny dla wszystkich

Instalator CyanogenModa już dostępny dla wszystkich

Niedawno pisaliśmy o planach stworzenia prostego instalatora CyanogenModa, niedługo potem o jego zamkniętych testach. Wczoraj wieczorem natomiast aplikacja w końcu została oficjalnie udostępniona w Google Play dla wszystkich chętnych, o czym twórcy informują na  swoim blogu . Program pozwala bez znajomości komend terminala, itp. zainstalować tę jedną z popularniejszych dystrybucji Androida. 

Wystarczy pobrać aplikację z  Google Play  (jest darmowa), zainstalować  dodatkowe narzędzie  na komputerze (obecnie wymagany jest system Windows Vista lub nowszy, prace nad wsparciem dla OS X trwają) i postępować zgodnie z instrukcjami. Instalator odblokuje za nas bootloader, zainstaluje odpowiednie custom recovery i pobierze odpowiednie archiwum z ROMem, po czym je zainstaluje. Aktualną listę wspieranych przez instalator urządzeń znajdziecie na  tej stronie .

Zespół odpowiedzialny za rozwój CyanogenModa poinformował również, o planach przebudowania samej strony służącej do pobierania archiwów z ROMem - przede wszystkim nie trzeba już będzie znać nazwy kodowej swojego urządzenia. Wyszukiwanie sekcji naszego smartfona lub tabletu będzie nareszcie proste i intuicyjne. Zmiany mają pojawić się już wkrótce.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie