Inteligentne telewizory Samsunga mogą przechwytywać rozmowy

Inteligentne telewizory Samsunga mogą przechwytywać rozmowy

Fot. Wikimedia/GNU/Bjoertvedt
Telewizory południowokoreańskiego producenta, dysponujące funkcją rozpoznawania i sterowania głosem, mogą przechwytywać rozmowy prowadzone w miejscu, w którym znajduje się urządzenie i przekazywać je nie tylko producentowi, ale także stronom trzecim.

Samsung ostrzega o tej możliwości na swojej stronie internetowej w zakładce dotyczącej polityki prywatności.

Południowokoreański koncern informuje, że telewizory z serii Smart TV mogą przechwytywać komendy głosowe i towarzyszące im teksty, dzięki czemu będziemy (Samsung) mogli zaoferować ci usługi związane z funkcją rozpoznawania głosu (Voice Recognition), a do tego ją rozwijać i udoskonalać. Proszę mieć świadomość, że jeżeli wypowiadane słowa zawierają osobiste lub inne wrażliwe informacje, to mogą one znaleźć się wśród informacji przechwyconych i przetworzonych przez system rozpoznawania głosu do stron trzecich - czytamy na stronie producenta.

W rozmowie z amerykańskim portalem technologicznym cnet rzeczniczka Samsunga tłumaczyła, że firma bardzo poważnie podchodzi do ochrony prywatności konsumentów. We wszystkich telewizorach z serii Smart TV zastosowaliśmy standardowe dla tej gałęzi przemysłu zabezpieczenia i praktyki, w tym szyfrowanie danych, aby zabezpieczyć osobiste informacje użytkowników i nie dopuścić nieupoważnionych do gromadzenia tych danych - powiedziała przedstawicielka koncernu.

Telewizory z serii Smart TV mają możliwość wyłączenia funkcji rozpoznawania i sterowania głosem. Urządzenia informują o włączonej usłudze, wyświetlając ikonę mikrofonu po jego uruchomieniu.

agent, samsung, bezpieczeństwo, telewizor, podsłuch
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
in ż1
83.28.227.* 2015-02-19 21:10
Jak podaje Reuters : The U.S. National Security Agency has figured out how to hide spying software deep within hard drives made by Western Digital, Seagate, Toshiba and other top manufacturers....
Szczególnie na dyskach SSD. Więcej http://www.reuters.com/article/2015/02/16/us-usa-cyberspying-idUSKBN0LK1QV20150216
Waldii498
79.190.90.* 2015-02-17 08:20
Aby uruchomić komendę należy wcisnąć przycisk na pilocie i wtedy w tle mogą pojawiać się rozmowy które można podsłuchać. Trwa to kilka sekund wiec nie rozumiem po co ta panika. Mam ten system i nie jestem z niego zadowolony. Trzeba powiedzieć ściśle komendę wiec telewizor ciągle prosi abym powiedział wyraźniej o co mi chodzi co wkurza bo taki system w domu już mam od 30 lat (żona).
2015-02-12 13:34
Pewnie nie tylko telewizory;)
Zobacz więcej komentarzy (10)