Internet jeszcze bardziej mobilny dzięki Ericsson

Internet jeszcze bardziej mobilny dzięki Ericsson

Nowe moduły firmy Ericsson są integrowane z laptopami firm Dell, Lenovo, Toshiba oraz LG

Ericsson wyprodukował mobilne moduły szerokopasmowe (Ericsson Mobile Broadband Modules), umożliwiające użytkownikowi końcowemu prosty i efektywny kosztowo dostęp do szybkiego Internetu. Obecnie moduły firmy Ericsson są integrowane z laptopami firm Dell, Lenovo, Toshiba oraz LG. Zdaniem ekspertów firmy Ericsson do 2011 roku w mobilne moduły szerokopasmowe wyposażony będzie co drugi laptop produkowany na świecie.


Mobilne moduły szerokopasmowe firmy Ericsson serii F3507g są mniejsze od karty kredytowej. Rozwiązanie jest oparte na sprawdzonym, uznanym w świecie chipsecie, który jest również stosowany w telefonach komórkowych. Moduły firmy Ericsson wspierają najszerzej w świecie stosowane standardy mobilnych sieci takie jak: HSPA, WCDMA, GPRS, GSM. Dużą zaletą wbudowanych modułów szerokopasmowych jest mniejszy pobór energii z baterii niż w przypadku tradycyjnych modemów zasilanych z gniazda USB. Ponadto rozwiązanie to dobrze sprawdza się również w innych urządzeniach, z którymi usługa mobilnego przesyłania danych może być integrowana, np. FWT czyli Fixed Wireless Terminal.

Mobilne moduły szerokopamowe firmy Ericsson oferują najwyższą dostępną wydajność pobierania i wysyłania danych, do 7.2 Mbps w prędkości pobierania i 2 Mbps w prędkości wysyłania. Mogą być wykorzystywane również w aplikacjach pozycjonujących z uwagi na wbudowany odbiornik GPS.
Ericsson może zaoferować bardzo konkurencyjne rozwiązanie mobilnego modułu szerokopasmowego wykorzystując własną technologię układów HSPA, ekonomię skali oraz wieloletnie związki z operatorami. Aktywność firmy Ericsson w tym obszarze pomoże w dalszym rozwoju masowego rynku szerokopasmowych usług mobilnych.

Ericsson widzi możliwość integracji rozwiązań mobilnego broadbandu w trzech falach: w pierwszej w laptopach adresowanych do sektora biznesowego, w drugiej w latpopach skierowanych do użytkowników końcowych i wreszcie w ramach ostatniej w innych urządzeniach takich jak nawigatory GPS, konsole gier, kamery itp.

Przewiduje się, że do 2011 roku liczba użytkowników szerokopasmowego Internetu przekroczy 1,5 miliarda. Wyraźna część tych użytkowników połączy się z Internetem mobilnie używając telefonów komórkowych, notebooków oraz innych urządzeń.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie