Internetowa wypożyczalnia filmów

Internetowa wypożyczalnia filmów

Australijska firma ReelTime Media Ltd uruchomiła pierwszą w tym kraju i jedną z pierwszych na świecie, usługę polegającą na płatnym udostępnianiu filmów w Internecie.

Po zarejestrowaniu się na stronie i pobraniu odpowiedniego oprogramowania każdy klient może wybrać sobie film, który chce obejrzeć. Program automatycznie ściągnie film, który potem może być obejrzany tylko przez określony czas (zwykle 24 godziny), liczony od momentu pierwszego uruchomienia odtwarzania ; czas pobierania filmu zależy od przepustowości posiadanego łącza internetowego.

Warto zauważyć, że film można oglądać, przewijać czy pauzować wielokrotnie.

Dla użytkowników korzystających z usług ISP posiadającego umowę z firmą ReelTime Media, czas oczekiwania na pobranie filmu powinien być krótszy, a ich miesięczny limit pobranych danych nie zostanie pomniejszony o wielkość ściągniętego filmu.

Korzystanie z ReelTime Broadband TV, bo tak nazywa się ta usługa, nie wymaga opłacenia żadnego abonamentu, płaci się tylko za obejrzane filmy. Planowane jest także uruchomienie usługi ReelBox, pozwalającej na korzystanie z zasobów „internetowej wypożyczalni” za pomocą zwykłego telewizora.
internet, video, wypożyczalnia, filmy
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie