Internetowa wyszukiwarka patentów

Internetowa wyszukiwarka patentów

W internecie dostępna jest wersja beta pierwszej na świecie, darmowej wyszukiwarki patentów. Wikipatents, pozwala na przeglądanie bazy danych amerykańskich patentów, ściąganie ich w formacie PDF, komentowanie czy analizowanie danych rynkowych związanych z wybranymi patentami.

Aktualnie w serwisie znajdują się informacje o prawie 4 milionach patentów zarejestrowanych w Amerykańskich Urzędach Patentowych.

Zgodnie z zapowiedziami twórców Wikipatents w przyszłości na stronach serwisu znajdować będą się najświeższe informacje dotyczące ochrony patentowej, prezentacje najciekawszych wynalazków itp. Planują oni także zacieśnić współpracę z

Urzędami Patentowymi, aby umożliwić rejestrowanie wynalazków przez Internet.

Autorzy nowego serwisu pragnęliby, utworzyć „społeczność Wikipatents”, której członkowie pomagaliby w rozwoju portalu oraz całego amerykańskiego systemu patentowego.

Popularność serwisu prawdopodobnie przekroczyła oczekiwania twórców, gdyż, jak głosi komunikat widoczny na głównej stronie portalu – korzysta z niego tak wiele osób, że serwer i łącza dostępowe są przeciążone, co skutkuje w znacznym wydłużeniu czasów ładowania stron.

internet, wikipedia, encyklopedia
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie