iOS 8 już dostępny!

Zgodnie z obietnicą daną podczas zeszłotygodniowej konferencji firma Apple zaczęła właśnie udostępnianie ósmej wersji systemu iOS wszystkim użytkownikom posiadającym zgodne urządzenia. Dla przypomnienia są to iPhone 4S i nowsze, iPod touch 5G, iPad 2 i nowsze oraz iPada mini i nowsze. Aktualizację możecie pobrać z wchodząc do Ustawień > Ogólne i wybierając opcję Uaktualnienia.

iOS 8 wprowadza wiele nowości, między innymi rozszerzenia i widżety w Centrum powiadomień (stosowne aktualizacje aplikacji już od kilku dni pojawiają się w App Store), iCloud Drive (jeśli macie komputer Mac z systemem starszym niż 10.10 Yosemite lepiej się wstrzymać z aktywacją tej usługi, gdyż tylko nowa wersja systemu OS X będzie się synchronizować z usługą), ulepszenia programu Mail, możliwość instalowania dodatkowych klawiatur i wiele, wiele innych.
 
Warto też pamiętać o tym, że rozszerzenia (widżety, udostępniania, akcji, itd.) domyślnie nie są aktywne. Po zainstalowaniu nowych wersji aplikacji trzeba przejść do ustawień ekranu udostępniania, klawiatur lub edycji widoku Dzisiaj w celu ich aktywacji.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie