iPad 3 - pierwsze przecieki

iPad 3 - pierwsze przecieki

Drugi iPad jeszcze nie zdążył dobrze zadomowić się na rynku (jeśli można tak napisać o urządzeniu, które w pierwszy weekend sprzedało się w liczbie około miliona egzemplarzy) a już sieć huczy na temat przypuszczeń dotyczących jego następcy. Trzeba przyznać, że owe plotki przestawiają się całkiem interesująco.

Jak zwiększyć wytrzymałość urządzenia, w którym waga jest jedną z cech priorytetowych? Odpowiedź nasuwa się sama: wykorzystać do produkcji obudowy włókno węglowe. Apple przyjęło w swoje szeregi Kevina Kenny'ego - długoletniego pracownika firmy produkującej... rowery. Co to ma do rzeczy? Ma i to dużo, ponieważ Kestral Bicycles produkuje rowery właśnie z włókna węglowego a sam Kenny został właśnie zatrudniony na stanowisku, na którym będzie odpowiedzialny za kompozyty stosowane przy projektowaniu nowych urządzeń.


Wiemy również, że Apple ma prawa do wykorzystywania specjalnego, sprężystego stopu, opatentowanego przez Firmę Liquidmetal Technologies - możemy tylko spekulować które iUrządzenia zyskają wzmocnioną obudowę. Pewnym jest tylko, że koszty obudowy wzrosną.

iPad Trzeci ma posiadać ekran o rozdzielczości FullHD. Nie będzie to wyświetlacz IPS Retina, który bardzo przypadł do gustu użytkownikom iPhone 4. W następnym tablecie Apple'a pojawić by się miała hybryda, która w zależności od potrzeby działałaby jak zwykły ekran LCD lub e-ink.

Co prawda akurat to rozwiązanie zostało pierwotnie opatentowane na potrzeby iPhone, ale w urządzeniu typu tablet byłoby dużo bardziej pożądane przez użytkowników.

Idąc dalej trudno nie zauważyć tendencji do migracji do rozwiązań, umożliwiających rejestrację i odtwarzanie obrazu 3D. Przy okazji dyskusji na temat producenta aparatu w iPhone 5 trafiono na ciekawy patent korporacji z Cupertino, który dotyczy stereoskopowych obiektywów 3D w urządzeniach mobilnych. Obiektyw taki miałby składać się z różnych czujników (światła, odległości, koloru) i nakładać się tworząc jedną trójwymiarową klatkę obrazu.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie