iPad jako konsola - odcinek 17

iPad jako konsola - odcinek 17

Zapraszam na kolejny przegląd gier na iPada. Tym razem przyjrzymy się tytułom: Mos Speedrun, Paper Train HD, Speedball 2 - Evolution, World Cup Table Tennis HD i Age Of Wind.

 

 

 

Mos Speedrun - 1,99$

Nie wiem jak wy ale ja wraz z rozwojem przeładowanych w grafikę 3D gier coraz bardziej zacząłem tęsknić za klasycznymi grami 2D, które najczęściej cechowała duża grywalność. Stare czasy przypomniał mi tytuł Mos Speedrun. Gra przenosi nas w 8-bitowy świat z czasów jego najlepszej świetności. Począwszy od muzyki, poprzez grafikę, na wspomnianej grywalności kończąc. Mamy do przejścia 25 leveli podzielonych na 5 poziomów trudności. W każdym levelu możemy zdobyć 4 odznaki (przejście levelu; znalezienie wszystkich pieniążków na planszy; przejście levelu w określonym czasie oraz znalezienie ukrytego bonusa w postaci czaszki) które zapewniają nam odblokowanie kolejnych poziomów. Polecam ten tytuł każdemu kto tęskni za klasycznymi platformówkami typu Super Mario, Giana Sisters czy Lethal Weapon.

 

 

 

Paper Train HD - 2,99$

Jeśli uważasz, że zawiadywanie pociągami to nudne zajęcie, opisywana właśnie gra wyprowadzi Cię z tego błędu. Autorzy gry przenoszą nas do papierowego świata narysowanego długopisem (w moim odczuciu świetny pomysł, rewelacyjnie wykonany). Musimy opiekować się przeróżnymi pociągami, ustalając kolejność ich przejazdu, rozsyłając je na odpowiednie rozjazdy tak by uniknąć kraksy. Dodatkowym zadaniem jest ochrona bydła które oczywiście pakuje nam się na tory. Za każdą ochronioną sztukę dostajemy bonusowe punkty.

 

 

 

Speedball 2  - Evolution - 0,99$

Pamiętacie ten tytuł z Amigi? Jak przypadkiem się na niego natknąłem w App Storze miałem mieszane uczucia. Po pierwsze spędziłem przy tej grze wiele dni i nocy (naście lat temu), po drugie zaś często gry przenoszone na nowe platformy tracą swój dawny urok. Na szczęście w zasadzie poza odświeżoną grafiką gra nie różni się niczym od Amigowej wersji. Krótkie przypomnienie - Speedball to nazwa gry drużynowej rozgrywanej na kosmicznej arenie w której wszystkie chwyty są dozwolone. Mamy tu oczywiście piłkę i dwie bramki jednak możemy sobie pomagać przewracając lub nokautując przeciwników (w skrajnych wypadkach są zwożeni z areny przez służby medyczne - w jednym kawałku lub np. bez głowy). Rozgrywka jest niezwykle dynamiczna co zapewnia nam mnóstwo zabawy.

 

 

 

World Cup Table Tennis HD - Free

W zasadzie wszystko można wyczytać z tytułu gry. Warto jednak zwrócić uwagę na genialnie dopracowaną wirtualną paletkę. Graficznie gra nie powala, jednak grywalność stoi na bardzo wysokim poziomie. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich ,,ping-pongistów".

 

 

Age Of Wind - Free

Jeśli kiedykolwiek marzyłe(a)ś by przenieść się w czasy pirackie i zostać kapitanem statku to ten tytuł jest właśnie dla Ciebie. Na początku na szerokie wody zabierze nas dość mały statek wyposażony w słabe działa ale z biegiem gry jest możliwość uzbierania środków na większe i lepiej wyposażone okręty. Tylko od ciebie zależy czy będziesz zarabiać w sposób pokojowy (tradycyjny handel) czy w mniej wyszukany sposób (grabiąc przepływające statki). Całość oprawiona w przyjemną dla oka grafikę, a co najważniejsze gra jest całkowicie darmowa.

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie