iPad jako konsola - odcinek 18

iPad jako konsola - odcinek 18

2dea701e64813f12bc10065a2a1e2854Zapraszam do lektury kolejnego odcinka z cyklu "iPad jako konsola"w którym znajdziecie opis pięciu gier. Dziś będą to tytuły Ingenious, Red Ball 3 HD, Burn the Rope HD, New iCut oraz Caveman.

 

Ingenious - 1,59 EUR

Adaptacja mało znanej u nas gry planszowej rozgrywanej przez dwie do czterech osób. Na planszy w kształcie plastra miodu gracze układają kolejno dwuczęściowe elementy podobne do kostek domina, z tym że zamiast dwóch liczb widnieją na nich dwa różnokolorowe symbole. Trzeba je dopasowywać do kolorów które już znajdują się na planszy, od tego zależy punktacja naliczana osobno dla każdego z kolorów, przy czym najbardziej należy pilnować najsłabszego koloru. Na końcu bowiem porównuje się właśnie te najgorzej obstawione i gracz z najmniejszym wynikiem przegrywa. Gra zawiera również tryb jednoosobowy.

Red Ball 3 HD - 1,59 EUR

Sympatyczna platformówka z czerwoną kuleczką w roli głównej. Jest to trzecia już odsłona z tej serii, ale pierwsza na iPada - dwie poprzednie przeznaczone były na mniejsze ekrany iPhone'a lub iPoda i charakteryzowały się uboższą, wręcz prymitywną grafiką. W tej części rysunkowe poziomy prezentują się dużo lepiej, ale przecież nie o walory artystyczne tutaj chodzi. Cel jest prosty - zebrać gwiazdki i dotrzeć do czerwonej chorągiewki. Aby tego dokonać, nasza kuleczka pokonuje masę ruchomych i statycznych przeszkód, turla się, skacze, odbija, nurkuje, a przy tym wprost genialnie reaguje na sterowanie i "słucha" ekranowych przycisków. Poszczególne poziomy są dosyć krótkie, za to zróżnicowane - w jednych bardziej trzeba się wykazać zręcznością, w innych pomysłowością, nie brak też aluzji do innych gier - na przykład jedna z plansz została zapożyczona z Doodle Jump, a nawet nasza kulka dostaje na niej nóżki i charakterystyczny ryjek Doodlera.
Burn the Rope HD - 2,39 EUR

Jeśli przypadła Wam do gustu opisywana w odcinku 10 gra Mr. Kumo, także Burn the Rope powinna się Wam spodobać. Mamy tu ułożone ze sznurka figury, nierzadko skomplikowane, a zadaniem gracza jest doprowadzenie do możliwie jak najdokładniejszego ich spalenia. Wzniecamy ogień w wybranym punkcie dotykając w tym miejscu sznurka, a następnie pamiętając o zasadzie że płomień wędruje wyłącznie w górę obracamy sznurkową figurę by nie zgasł zanim w całości jej nie strawi. Sznurkowe obrazki bywają wielokolorowe, co jest pewnym utrudnieniem, bowiem barwne fragmenty linki pochłonąć może wyłącznie ogień w tym samym odcieniu. Aby go uzyskać należy wykorzystać spacerujące po sznurku różnokolorowe mrówki - objęte płomieniem zabarwiają go na swój kolor. Zdarzają się też owady o bardziej wyrafinowanych właściwościach, jakich - najlepiej przekonać się samemu grając w Burn the Rope.


 


New iCut - free

Pomysłowa gra logiczna i doskonały trening dla wyobraźni. Figury zbudowane z białych kwadratów należy podzielić na dwie lub więcej (w zależności od poziomu) identycznych części, poprzez zamalowywanie ich zadanymi kolorami. Wydaje się łatwe? To tylko pozory, są i trudniejsze plansze gdzie oprócz bazowych kwadratów są również prostokąty, a więc docelowe figury nie muszą składać się z identycznych elementów (np. taki sam duży kwadrat utworzą 4 kwadraty bazowe, jak i 2 prostokąty). Gra zawiera kilka darmowych zestawów plansz z możliwością dokupienia kolejnych packów. Istnieje także pełna wersja Deluxe (2,39 EUR) gdzie mamy od razu odblokowane już wszystko.

 

 

 


Caveman - 2,39 EUR

Adaptacji na iPada doczekało się już mnóstwo gier - przebojów z dawnych lat, a o takim hicie z Amigi i PC jak Lemmingi jakoś cicho, mimo że gra jest jakby wprost stworzona dla ekranu dotykowego. Lukę wypełniają gry oparte na identycznym pomyśle wytyczania drogi przez kilka postaci którym nadajemy specjalne umiejętności tak, by reszta bezmyślnego stada podążając za nimi cało wyszła z opresji. Jednym z takich tytułów jest Caveman, w którym zamiast zielonogłowych stworzonek mamy zarośniętych i odzianych w skóry jaskiniowców, a sceneria plansz zbudowana jest głównie z piasku i kamieni. Natomiast cała reszta, w tym również układ plansz, jest identyczna jak w pierwowzorze sprzed lat.


 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie