iPad jako konsola cz.5

Zapraszam na cotygodniowy przegląd gier dla iPada.
Beyond Ynth HD - $2,99


W pierwszej dzisiaj opisywanej grze musimy pomóc zagubionemu robakowi zwanemu Kribl przejść przez 80 różnorodnych, pełnych przygód odcinków. Po drodze będziemy musieli przesuwać lub obracać przeróżne pudła, zjeżdżać na platformach, itp. przy okazji zbierając diamenty i kolekcjonując punkty pro. Całość oprawiona przyjemną dla oka grafiką co w połączeniu z wysoką grywalnością wróży wiele godzin spędzonych przy Beyond Ynth. Jeśli lubicie gry logiczne z elementami zręcznościówek (albo odwrotnie?) to z pewnością warto zainwestować niecałe trzy dolary w tą grę.

 

Pool Bar - Online Hustla - $1,99

Kolejna gra z cyklu ,,must have" gier barowych. Do wyboru mamy trzy rodzaje rozgrywek (9 Ball, 8 Ball US i 8 Ball UK), możliwość gry przeciw iPadowi (trzy poziomy inteligencji i umiejętności) lub żywemu przeciwnikowi. Stół i cały klub w którym gramy jest zrobiony w pełnym 3D dzięki czemu mamy wrażenie jak byśmy grali w prawdziwym pubie. Warto też dodać, że zachowanie się bil na stole jest odwzorowane bardzo dobrze, co nie zawsze ma miejsce w tego typu grach.
Yield HD - $1,99

Dostajemy pozornie proste zadanie przeprowadzenie 20 samochodów przez skrzyżowanie. I na początku rzeczywiście jest to dość proste jednak z każdym levelem dochodzą nam kolejne utrudnienia. Standardowo w grze jest 13 poziomów, mamy możliwość odblokowanie kolejnych leveli za dodatkowe 99 centów.
 
 


Marblenauts - $1,99


Naszym zadaniem jest pomóc przedostać się okrągłym przyjaciołom do wyznaczonego celu. Musimy użyć do tego przeróżnych narzędzi i przedmiotów. Gra nie powala grafiką jednak jej podstawową zaletą jest grywalność.
 

Pinball Fanstasies - $5,99Pinball Dreams - $4,99

Postanowiłem zrobić mały wyjątek i opisać dwie gry dedykowane dla małych ekranów. Jak wiadomo, na iPadzie można instalować aplikacje i gry przeznaczone dla małych ekranów. Mamy możliwość rozciągnięcia ekranu, dzięki czemu często można zapomnieć, że gramy w grę dedykowaną dla iPoda/iPhona.
Ilu z was pamięta te rewelacyjne pinballe? Ja spędziłem przy nich wiele godzin swoich młodzieńczych lat grając na Amidze 500 a później 1200. Gdy przypadkiem natrafiłem na te gry w AppStore ucieszyłem się jak dziecko. Uważam bowiem, że przez te prawie dwadzieścia lat (!) jakie minęło od premiery Dreams i Fantasies nie powstał na żadną platformę tak genialny pinball. Wielkim plusem jest fakt, że obie gry zostały w 100% przeniesione na mobilnego iOSa i nie różnią się niczym od pierwowzorów. Na Amigę wyszedł jeszcze Pinball Illusions, który stanowił kontynuację serii, niestety jednak nie doczekał się konwersji na iOSa.
 
 
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie