iPhone 4 oficjalnie

Kilkanaście minut temu świat poznał oficjalnie nowego iPhone'a. Czwarta edycja tego aparatu została właśnie ujawniona, podczas odbywającej się jeszcze konferencji Apple WWDC 10 (World Wide Developers Conference). Czym zatem charakteryzuje się iPhone 4? Przede wszystkim posiada nowy system, który z iPhone OS 4 przemianowano na iOS 4. Sprzętowo natomiast, cały przód wykonany jest ze szkła - tył zresztą też! Antena zintegrowana została natomiast z ramką bocznych ścianek. Sercem tego aparatu jest procesor Apple A4, a jego wyświetlacz posiada przekątną 3.5" o niespotykanej dotąd, bardzo wysokiej rozdzielczości 960x640 punktów.Nosi on nazwę Retina Display. Taka rozdzielczość to 76% tego, co oferuje iPad, który ma przecież ekran o przekątnej 10.1-cali. Stare programy są oczywiście automatycznie skalowane, więc działają bez problemu na takim ekranie, a nowe mogą wykorzystywać w pełni jego potencjał. Poza aparatem 5Mpix z ledowym flashem (nagrywanie w 720p) iPhone 4 posiada również aparat do wideo-połączeń. Jest też akcelerometr, cyfrowy kompas oraz żyroskop. Ile pamięci? Od 16 do 32GB, a obok BT znajdzie się WiFi wspierające 802.11n. Jako że procesor jest bardziej energooszczędny od tego stosowanego choćby w 3GS, a bateria jest nieco większa (obudowa przy tym cieńsza o 23% od 3GS, mierząc 9.3 mm), czas pracy został wydłużony. Nowy iPhone pociągnie 7 godzin rozmów w sieci 3G, 6 godzin przeglądania WWW przez 3G lub 10 godzin dla WiFi, 10 godzin oglądania filmów, 40 godzin słuchania muzyki lub 300 godzin w trybie czuwania.

 

 


 

 

Kiedy nowy iPhone trafi na rynek? W USA już 24 czerwca, co do pozostałych krajów to zamówienia składać można od 15 czerwca nie tylko w USA, ale również Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Japonii. We wrześniu natomiast trafić ma on do 88 krajów, czyli również i do nas. Natomiast nowy system zostanie udostępniony kilka dni wcześniej, bo już 17 czerwca, dla użytkowników iPhone 3G/3GS za darmo oraz w cenie 9.95 USD dla iPodów touch.

iPhone 4 - bo tak nazywa się on oficjalnie, dostępny będzie w kolorze białym i czarnym, w cenie 199 USD za 16GB model, 299 USD za 32GB przy umowie na dwa lata w AT&T.

Więcej na temat konferencji Apple przeczytać można m.in. w "blogu na żywo" tworzonym choćby przez Engadget.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie