iPlus najlepszy w testach Telix.pl i Komputer Świata

iPlus najlepszy w testach Telix.pl i Komputer Świata

Mobilny internet Plusa zwyciężył w dwóch niezależnych testach usług internetowych

iPlus - oferowana przez operatora sieci Plus usługa mobilnego dostępu do internetu zwycięzcą dwóch niezależnych testów usług internetowych oferowanych przez operatorów sieci komórkowych w Polsce organizowanych przez redakcję magazynu Komputer Świat i portal Telix.plTesty odbyły się niezależnie. Redakcje sprawdzały w nich praktyczne możliwości korzystania z internetu, takie jak zasięg w poszczególnych lokalizacjach, szybkość pobierania i wysyłania plików, parametr ping - czyli czas potrzebny na przesłanie pakietów między serwerami, a serwis ,,Telix" dodatkowo sprawdzał również prędkość otwierania swojej strony www.

W obu testach udział wzięli wszyscy operatorzy mający w Polsce własną infrastrukturę sieciową: Plus, Era, Orange i Play. Każdy operator dostarczył do redakcji zestaw do celów testowych wraz z kartą SIM. Podkreślić należy, że obie redakcje przeprowadzały testy w kilku lokalizacjach na terenie całego kraju. ,,Telix" wykonał je w Warszawie, Grójcu, Radomiu, Kielcach, Tarnowie, Mielcu, Sandomierzu. ,,Komputer Świat" swoje testy przeprowadził między innymi w Pułtusku, Żyrardowie, Wrocławiu i kilku miejscach Warszawy.

W podsumowaniu testów obydwie redakcje przeprowadzające testy zwróciły uwagę, że najstabilniej pracującym modemem był ten pracujący w sieci Plus, co przekłada się bezpośrednio na komfort korzystania z Plus.

,,Telix" w wynikach podkreślił również, że iPlus w największej liczbie lokalizacji osiągnął najwyższe transfery HSDPA i HSUPA i w sumie na 10 pomiarów w aż 7 lokalizacjach łączył się przez HSDPA/3G. Natomiast ,,Komputer Świat", jeden z najbardziej opiniotwórczych magazynów poświęconych najnowszym technologiom, stwierdził wprost, że iPlus oferuje najszybszy dostęp do mobilnego internetu przez sieć komórkową. Redakcja dodatkowo chwali dokładną mapę zasięgu i dostępnych technologii, z którymi można się zapoznać na stronach operatora - www.iplus.pl
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie
2008-11-07 15:13
Na bez-kabli.pl jest test/skan jego do ściagnięcia. Czytałem i bardzo mi się podoba. ja, ze swoich doświadczeń warszawskich, potwierdzam że iplus najlepszy. play troche za nim;)