Jakie usprawnienia w BlackBerry Internet Service 4.0?

Jakie usprawnienia w BlackBerry Internet Service 4.0?

Do internetu wyciekła specyfikacja BlackBerry Internet Service w wersji 4.0, ale co nowego pojawi się w popularnej usłudze dostępnej dla posiadaczy terminali od RIM?

  • Od nowej wersji BIS będzie mógł się integrować z BlackBerryID - co to oznacza dla końcowego użytkownika? Jeśli posiadamy terminal wyposażony w system w wersji 6.1 lub wyższej i zdecydujemy się na integrację BIS z BBID, to nasze konta pocztowe będą przechowywane w chmurze. Po zakupie nowego urządzenia wystarczy wprowadzić zalogować się z BBID i wszystko zostanie przywrócone. Niestety ta opcja jest równoznaczna z rezygnacją z panelu BIS WWW.
  • Komunikacja z użytkownikiem również ma zostać poprawiona. W tej chwili oficjalne komunikaty (np o aktualizacji) wyświetlane są jako wiadomości PIN. Powoduje to częste ignorowanie ich. W BIS 4.0 oficjalne wiadomości będą opatrywane logo BlackBerry, aby bardziej zwrócić uwagę użytkownika. Co więcej informacje te będą przypinane na samej górze skrzynki odbiorczej, nawet po pierwszym przeczytaniu.
  • W BIS 4.0 użytkownik będzie zmuszony wpisywać login i hasło ponownie tylko wtedy, gdy będzie chciał zmienić ustawienia skrzynki pocztowej hostowanej przez BB.
  • Ulepszenie synchronizacji z kalendarzem Google: poprawi się synchronizacja dwukierunkowa (usunięcie wydarzenia z kalendarza w przeglądarce powoduje usunięcie wydarzenia z urządzenia i na odwrót), zostanie dodana opcja oznaczania wydarzeń jako aktywne i pasywne.
Zmian jest oczywiście dużo więcej, ale to już dużo mniejsze rzeczy typu zastąpienie nazwy 'secret question' na 'security question'.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie