Kara dla wyszukiwarki AmericaOnLine?

Kara dla wyszukiwarki AmericaOnLine?

Amerykański serwis AmericaOnLine, który w czerwcu, najprawdopodobniej przez przypadek, ujawnił zapytania kierowane do wyszukiwarki wchodzącej w skład portalu może ponieść wysoką karę.

W sieci znalazło się ponad 20 milionów haseł wpisywanych do wyszukiwarki AOL, wraz z danymi użytkowników, którzy tych informacji poszukiwali.

W pozwie skierowanym do amerykańskiego sądu, przez trzech użytkowników portalu, domagają się oni odszkodowania w wysokości od tysiąca do czterech tysięcy dolarów dla każdego właściciela konta AOL, którego zapytania wyszukiwarki zostały opublikowane w sieci. Dodatkowo, według pozwu władze portalu mają zaprzestać nielegalnego i bezcelowego przechowywania w swoich bazach informacji dotyczących tego, co każdy użytkownik AOL wyszukuje w Internecie.

Mimo szybkiej reakcji władz AOL na publikację i szybkiego wycofania poufnych informacji ze stron portalu, zostały one szybko skopiowane i umieszczone na różnych stronach w Internecie. Pozew dotyczy prawie 660 tysięcy użytkowników, których zapytania zawierające m.in. dane osobowe, numery kont, czy nawet hasła znalazły się w sieci 30 czerwca br.

internet, portal, aol
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie