Karty kredytowe z klawiaturą i ekranami

Karty kredytowe z klawiaturą i ekranami

Fot. YouTube.com

Karty kredytowe nowej generacji mają wbudowaną klawiaturę i ekran ciekłokrystaliczny. Nowe rozwiązania technologiczne zostały zaprezentowane w Singapurze.

W kartę wbudowany jest tradycyjny elektroniczny czip, oczywiście jest także numer i nazwisko właściciela. Dodatkowo klawiatura: niepełna, typu qwerty tak jak w komputerze, tylko z cyframi od zera do dziesięciu. Do tego guzik OK do zatwierdzania, C do kasowania i mały ekran jak w kieszonkowym kalkulatorze.

Wszystko po to, by można było generować jednorazowe hasło. Takie hasło potrzebne jest w urządzeniach niezbędnych do prowadzenia bezpiecznych transakcji bankowości internetowej.

Teraz nowa karta ma wbudowane takie urządzenie. Karta ma pojawić się na rynku w styczniu. Zdaniem ekspertów coraz popularniejsze będą systemy płatnicze na telefony komórkowe, które mogą stać się olbrzymią konkurencją dla kart kredytowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Imponujący wzrost na rynku kart płatniczych
W Kazachstanie rośnie liczba posiadaczy kart płatniczych. W pierwszym półroczu liczba posiadaczy kart w Kazachstanie sięgnęła 9,9 mln sztuk.
karta, singapur, kredytowa
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
dsa1047
195.20.110.* 2012-11-09 12:57
te karty były już parę lat temu. Display card (bo tak to się nazywa) zapowiadane były już w czerwcu 2008 roku więc trochę nieaktualne te informację :)