Kindle, WhatsApp, a teraz Skype- Passport rośnie w siłę

Kindle, WhatsApp, a teraz Skype- Passport rośnie w siłę

Potwierdzona sprzedaż ponad 200 000 urządzeń Passport sprawiła, że deweloperzy nie mogą tak po prostu go pominąć. Świetny, jasny oraz ostry jak brzytwa ekran o zagęszczeniu pikseli na poziomie 453 stanowią znaczną różnicę względem poprzednich modeli telefonów z systemem BlackBerry 10.

Ekran o takiej wielkości może stanowić zaletę dopiero gdy system i aplikacje potrafią go sprytnie wykorzystać, a nie są na nim tylko sztucznie rozciągnięte. Dlatego w sklepie BlackBerry World oraz Amazon Appstore kolejne aplikacje dostają aktualizacje pozwalając Passportowi wykorzystać jego przewagę nad poprzednikami.

Amazon Kindle

Prawdziwa gratka dla fanów e-book'ów i największy atut firmy Amazon. Aplikacja pozwala na wygodne czytanie tekstów i dostosowanie go to preferencji użytkownika, a tych ustawiania jest wiele. Znajdziemy tu wszelkie rozmaite opcje od zmiany rozmiaru i czcionki, przez dostosowanie koloru do pory dnia, dla mniejszego męczenia oczu, aż po ustawienie większej ilości kolumn. Największą zaletą w platformie Amazon jest jednak fakt, że nigdy nie tracimy raz zakupionych książek i gazet, a więc możemy je w dowolnej chwili pobrać ponownie czy to na naszym BlackBerry, czy to na tablecie lub czytniku Kindle.

img_20141015_173334 img_20141015_234545

Amazon Kindle można pobrać ze sklepu Amazon Appstore.

MockIt

Prosta, a jakże przydatna aplikacja MockIt w odświeżonej wersji 2.0 wnosi mnóstwo zmian. Pokazuje także przewagę aplikacji natywnych nad tymi z Androida. MockIt działa bardzo płynnie i intuicyjnie, a pozwala na stworzenie zabawnych memów, łączenie zdjęć za pomocą eleganckich ramek, a dodatkowo na wklejenie zrobionych przez nas ujęć na ekran różnych urządzeń (Laptop, zwykły PC, BB Porsche Design, Passport, Q10, Z10, Q5, Pebble itd.).

Pobierz MockIt ze sklepu BlackBerry World

Skype

Najpopularniejszy komunikator wideo również doczekał się aktualizacji i wsparcia dla BlackBerry Passport. Nowa wersja(5.0.507.54461) wprowadzająca także drobne poprawki już jest możliwa do pobrania ze sklepu BlackBerry World.

WhatsApp

Głośne przejęcie przez portal Marka Zuckerberg'a komunikatora za ponad 19mld dolarów nie sprawiło, że programiści zapomnieli o użytkownikach BlackBerry. WhatsApp wraz z dodaniem wsparcia dla BlackBerry Passport wprowadza także kilka mniejszych zmian, takich jak:

  • Wyjście z grupy i usunięcie to teraz dwie osobne akcje
  • Ramka aktywna wykorzystuje teraz normalny i mniejszy rozmiar na BlackBerry Passport
  • Optymalizację dla systemu 10.3
  • Liczne mniejsze usprawnienia i poprawki błędów.

WhatsApp do pobrania ze sklepu BlackBerry World

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie