Klient serwisu YouTube dla mobilnych okienek od Microsoftu powraca

Klient serwisu YouTube dla mobilnych okienek od Microsoftu powraca

Jakiś czas temu Microsoft postanowił wyręczyć firmę Google i stworzył własnego klienta serwisu YouTube dla mobilnych okienek, żeby posiadacze smartfonów z tym systemem nie byli skazani na mobilną stronę internetową. Niestety, Google'owi nie do końca się to spodobało i nakazał Gigantowi z Redmond usunięcie aplikacji ze sklepu (chodziło między innymi o brak reklam w programie).

Ostatecznie jednak firmy podjęły współpracę - Google zgodziło się pomóc Microsoftowi dodać do programu reklamy i wprowadzić kilka innych zmian. Jednak na czas prac aplikacja i tak zniknęła ze sklepu.


Teraz, jak informuje portal The Verge , klient YouTube'a od Microsoftu nareszcie powrócił do Windows Phone Store. W nowej wersji pojawiły się już reklamy i zniknęła opcja pobierania filmów do pamięci urządzenia, ale za to doszła możliwość publikowania filmów w serwisie, oglądania przekazów nadawanych na żywo, wyszukiwanie głosowe czy zmiany danych w swoim profilu. Program jest dostępny do pobrania za darmo w Windows Phone Store .

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie